Zawody w Brąchnowie od 12 listopada

W sobotę 12 listopada rozpoczęły się zawody w futsalu w Brąchnowie. Zaprosiliśmy drużyny amatorskie z dwóch dekanatów: bierzgłowskiego i unisławskiego. Zgłosiły się tylko trzy: SALOS Przeczno, Bach Biskupice i parafia w Trzebczu. Jakże trudno jest oderwać chłopców od gier wirtualnych, aby zagrali w realnej piłce... Tym większe uzannie dla trenerów drużyn zorganizowanych przy parafiach w Biskupicach, Trzebczu i Przecznie. Rozgrywki przebiegały na wysokim poziomie "fair play" przy gorących emocjach sportowych.

Dwa tygodnie później w sobotę 26 listopada rozegraliśmy drugą kolejkę meczy rewanżowych. Emocji było jeszcze więcej niż przy pierwszych meczach. Tym razem wszystkich chłpców trzeba było uznać za zwycięzców, bo okazuje się, że nie jest łatwo zwyciężyć nad pokusą grania meczy... w komputerach w czterech ścianach własnego domu.

Dziękujemy organizatorom, trenerom i rodzicom. Do zobaczenia na kolejnej imprezie.

JESIENNA LIGA W FUTSALU

BŁ. KS. STEFANA WINCENTEGO FRELICHOWSKIEGO

organizowana przez SL-SALOS PRZECZNO

 

§ 1

Zawody odbędą się w soboty 12 i 26 listopada 2016 r. w sali w Brąchnowie. Rozpoczęcie o godz. 11.30. Kolejność meczy w poszczególnych dniach zostanie ustalona po zgłoszeniu wszystkich drużyn najpóźniej do 10 listopada 2016 r.

§ 2

W rozgrywkach biorą udział jedynie zawodnicy-amatorzy tzn. niebędący zarejestrowani w K-PZPN na rok 2015/2016. W rozgrywkach startują zawodnicy dwóch kategoriach wiekowych: z rocznika 2003 i młodsi oraz z rocznika 2006 i młodsi. Decyduje rocznik urodzenia, a nie klasa.

§ 3

Odpowiedzialni za poszczególne drużyny zgłaszają pełną listę zawodników (imię i nazwisko, data urodzenia) przed rozpoczęciem rozgrywek w danym dniu. Przy zgłoszeniu drużyny sprawdzane są legitymacje szkolne każdego uczestnika. Organizatorzy przewidzieli po 10 medali dla zawodników z 3 najlepszych drużyn.

§ 4

W rozgrywanych w hali grają drużyny składające się z 5 zawodników (4 zawodników w polu + bramkarz). Mecz trwa 2 x 15 minut. Ewentualna zmiana czasu meczu musi być podana do wiadomości przed rozpoczęciem kolejnej rundy rozgrywek. W całym cyklu rozgrywek każda drużyna gra z każdą inną drużyną po 2 mecze.

§ 5

W przypadku, gdy zawodnik został dopuszczony do gry na podstawie dokumentu zawierającego nieprawdziwe dane, zostaje on wykluczony z całości rozgrywek. Mecze drużyny, w której wystąpił ten zawodnik zostaną zweryfikowane jako walkowery (3:0) na korzyść drużyn przeciwnych.

§ 6

W rozgrywkach obowiązuje obuwie sportowe i jednolity strój drużyny, z odmiennym strojem bramkarza. W czasie trwania zawodów trener drużyny może dokonywać zmian w składzie. Zmiany przeprowadzane są systemem hokejowym. Zmiany nie muszą być zgłaszane sędziemu za wyjątkiem zmiany bramkarza. Zmianę bramkarza można dokonać tylko podczas przerwy w grze.

§ 7

Obowiązuje regulamin PZPN w piłce halowej. W stosunku do zasad gry w piłkę nożną obowiązują m.in. następujące różnice: wrzut piłki z autu nogą (rzut pośredni); zakaz wślizgów, rzut piłki ręką przez bramkarza maksymalnie do połowy boiska. Dodatkowo w hali w Brąchnowie jedna linia autowa (pod oknami sali) nie obowiązuje.

§ 8

Sędzia ma prawo i obowiązek stosować kary indywidualne wobec zawodników.

- upomnienie;

- czasowe wykluczenie z gry na 2 minuty. Drużyna nie ma możliwości wprowadzenia zawodnika rezerwowego. Zawodnik odbywa karę za linią boczną w okolicy środka boiska i powraca na boisko za zgodą sędziego;

- wykluczenie zawodnika do końca meczu (czerwona kartka). Drużyna ma możliwość wprowadzenia innego zawodnika po upływie 5 minut;

- kara wychowawcza za zachowanie niesportowe (np. przekleństwa) na 2 lub 5 minutowe usunięcie z boiska. Drużyna nie ma możliwości wprowadzenia zawodnika rezerwowego. Zawodnik ukarany karą wychowawczą może wrócić do gry po upływie kary (nie wraca po stracie bramki przez jego drużynę).

§ 9

W szczególnych przypadkach organizator może podjąć decyzję o wykluczeniu z rozgrywek zawodnika  bądź drużyny, której zawodnicy i/lub kibice zachowują się brutalnie, agresywnie lub prowokacyjnie.

§ 10

Na obiektach sportowych obowiązuje kategoryczny zakaz palenia papierosów, wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych. Przepis obowiązuje zarówno zawodników, jak i osoby towarzyszące i kibiców.

§ 11

System rozgrywek ustala organizator w zależności od ilości zgłoszonych drużyn. O kolejności miejsc zajętych przez zespoły decyduje suma punktów uzyskanych zgodnie z zasadą:

- za zwycięstwo - 3 punkty,

- za remis -1 punkt,

- za przegraną - 0 punktów.

W przypadku uzyskania przez kilka zespołów równej ilości punktów o kolejności decyduje:

- bilans punktów z bezpośrednich spotkań,

- różnica bramek z bezpośrednich spotkań,

- różnica bramek ze wszystkich spotkań,

- w przypadku 3 najlepszych drużyn dodatkowe rzuty karne.

§ 12

Organizatorzy zastrzegają sobie ostateczną interpretację regulaminu oraz możliwość wprowadzania zmian samego regulaminu przed rozpoczęciem zawodów w danym dniu.