2022-12-26

Gdy uczestniczyłem 22 grudnia w Kujawsko-Pomorskim Spotkaniu Opłatkowym o przekazanie swoich życzeń Bożonarodzeniowych dla całej naszej przeczeńskiej parafii prosił marszałek naszego województwa Piotr Całbecki oraz wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. W dzisiejszym klimacie, gdy nasza religijność jest jakże często wyśmiewana i lekceważona, mogę złożyć osobiste świadectwo, że to spotkanie, które co roku organizowane jest w Dworze Artusa było wspaniałym świadectwem wiary w serdecznym klimacie wigilijnym.

* * *

We wtorek 27 grudnia zaplanowane są w parafii dwa spotkania kolędowe. Na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie po Mszy św. w salce parafialnej zapraszam wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach naszego klubu sportowego oraz ministrantów wraz z rodzicami oraz zarządem i komisją rewizyjną Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej.

Natomiast na godz. 19.00 zapraszam na plebanię w szczególności członków rady parafialnej duszpasterskiej i ekonomicznej, zarząd Bractwa Przemienienia Pańskiego, zelatorki Żywego Różańca oraz osoby zaangażowane w posługę liturgiczną.

* * *

Po dwóch latach ograniczeń sanitarnych możemy się znowu spotykać podczas tradycyjnej wizyty duszpasterskiej we wszystkich domach naszej parafii. Z góry dziękuję za otwarte drzwi i serca dla wspólnej modlitwy, Bożego błogosławieństwa i braterskiego spotkania.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 11 solenizantów noszących imiona: Dawid, Tomasz i Eugeniusz i Mieczysław. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

29 grudnia    św. Dawid, król, +970 przed Chr., św. Tomasz Becket, biskup i męczennik, +1170

30 grudnia    św. Eugeniusz, biskup

* * *

Pn - 26.XII - św. Szczepana

                       8.00 - +Dominik +Marianna Iwiccy +Pelagia Zielińska

                       10.30 - +Irena +Władysław Finc +Genowefa Iglewska +Michał Dębiński (transmisja on-line)

Wt - 27.XII - 17.00 - +Kazimiera Jelińska

Sr  - 28.XII -   8.00 - +Helena +Edmund +Roman +Jan +Stanisław Rutkowscy  

kolęda od godz. 13.00: Wymysłowo - od Marii Napieralskiej do Muszytowskich

Cz - 29.XII -   8.00 - o błog. Boże dla rodziny Piotra

kolęda od godz. 15.00: Wymysłowo - od Zbigniewa Kowalskiego do Janiszewskich

Pt - 30.XII -   8.00 - +Eugeniusz Sobański

kolęda od godz. 13.00: Wymysłowo - od Leszka Śliwińskiego do Orczykowskich

Sb - 31.XII -  8.00 - o błog. Boże dla rodziny Piotra

N -    1.I - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

                      10.30 - +Jan Barczyński (19r) (transmisja on-line)

                   18.00 - w intencji wszystkich Parafian

* * *

Za porządki w kościele dziękuję mieszkańcom Wymysłowa.

 Od 31 grudnia kolejka przechodzi na mieszkańców Przeczna

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele Toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….