2015-11-08

Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ponieważ dopiero w tym tygodniu dostałem materiały to zbiórkę ofiar do puszki na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii przeprowadzimy przed Mszami św. w przyszłą niedzielę.

* * *

W poniedziałek Msza św. rano już o godz. 7.30. Po Mszy św. wyjeżdżam do Wilna na jubileusz 75-lecia ślubu w rodzinie mego ojca. Do czwartku zastępować mnie będzie w sprawach pilnych proboszcz z Bierzgłowa.

* * *

W przyszłą niedzielę w naszym dekanacie przeżywać będziemy Dzień Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Gościć będziemy ks. Romana Sadowskiego wraz z klerykiem. Osoby pragnące codziennie wspierać swoją modlitwą rodzące się nowe powołania kapłańskie będą mogły podczas obu Mszy św. włączyć się do Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego poprzez złożenie deklaracji członkowskiej. Już wcześniej takie deklaracje otrzymały członkinie Żywego Różańca. Można jeszcze deklarację otrzymać w zakrystii.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 22 solenizantów noszących imiona: Marcin, Bartłomiej, Witold i Renata. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych i opieki waszych patronów od chrztu świętego.

* * *

N  -  8.XI -   8.00 - +Józef Kuźba (8r)

                10.30 - w intencji wszystkich Parafian

Pn -   9.XI - 7.30 - +Antoni Pęcek +z rodziny

Śr - 11.XI - św. Marcin, biskup, +397, św. Bartłomiej, opat. +1065

                   18.00 - +Jan +Jadwiga Kryczka

Czw-12.XI - św. Renat z Sorrento, pustelnik, +ok. VIIIw.

Pt - 13.XI - 18.00 - +z rodzin Kołackich, Rakowskich i Rudomino

Sb - 14.XI -  8.00 - o błog. Boże dla Joanny i Patryka

N- 15.XI - 8.00 - w intencji wszystkich Parafian

               10.30 - +Kazimierz Jeliński (2r)