Rok 2022

Aktualności

Transmisje z liturgii dla chorych

Transmisje archiwalne z Liturgii Słowa A.D.2022 znajdują się TUTAJ

Czego nie wiemy o Bożym Narodzeniu?

Ks. Naumowicz odsłania hiostorię powstania święta Bożego Narodzenia wraz z nowymi chrześcijańskimi zwyczajami takimi jak data świąt, choinka. Nagranie poprzedzone jest reklamą, którą można ominąć po 5 sekundach.

Boże Narodzenie

17 grudnia - Eliminacje do Mistrzostw Polski

Kolejne zawody w ramach eliminacji inspektorialnych do mistrzostw Polski. Nasza Inpektoria pilska obejmuje kluby salezjańskie z północno-zachodniej Polski od Aleksandrowa Kujawskiego po Szczecin. Tak wiele informacji o naszym klubie sportowym niech będzie zachętą dla innych form aktywności w parafii, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

20 listopad - Puchar w Brąchnowie

Kolejne zawody o puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i kolejne zwycięstwo naszych chłopców.

12 listopada - Malbork

Szybka akcja zorganizowania wyjazdu do Malborka pokzaała jak ważne jest funkcjonowanie zorganizowanych grup duszpasterskich w parafii.

14 października - Bierzmowanie

Bierzmowanie w naszej parafii odbyło się w piątek 14 października o godz. 18.00. Sakramentu umocnienia pełnią Ducha Świętego udzielił ks. bp Wiesław Śmigiel.

8 października - Wyróżnienie dla Bożeny Dokurno

W sobotę 8 października o godz. 18.00 w parafii św. Józefa w Toruniu bp Wiesław Śmigiel odznaczy medalem dla zasłużonych dla diecezji toruńskiej moją mamę Bożenę. Całość liturgii będzie transmitowana przez internet na naszej stronie www.przeczno.pl. Polecam to wydarzenie waszej modlitwie. Na zdjęciu posługa w Radiu Maryja.

1 października - Pielgrzymka na Jasną Górę

To juz nasza parafialna tradycja, aby z młodzieżą przygotowująca się do bierzmowania pielgrzymować na Janą Górę.

17 września - Dożynki parafialne

Tradycyjne dożynki parafiaone rozpoczęła Msza św o godz. 17.00. Po Eucharystii spotkania wiejskie odbyły sie w trzech świetlicach, tradycyjnie w Wymysłowie oraz w ramach Dnia Seniora w Przecznie i Dębinach.

16-19 września - Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Kutnie

Nasze dziewczęta w XXX Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Kutnie zajęły 2 miejsce w zawodach piłkarskich dziewcząt, zaś Martyna Dębek została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. Gratulujemy.

4 września - procesja do kapliczki św. Rozalii

W tym roku wspomnienie liturgiczne św. Rozalii przypadło w niedzielę. Po dodatkowej Mszy św. o godz. 14.00 wyruszyliśmy z procesją do kapliczki św. Rozalii.

7-13 sierpnia - obóz sportowy w Spale

Po raz trzeci zorganizowaliśmy obóz sportowy w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Zadanie było dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Gminę Łubianka. Dziękujemy także naszym darczyńcom: KGHM, ORLEN, RYMOPLAST i sołectwu Łubianka

7 sierpnia - odpust Przemienienia Pańskiego

Tegorocznym uroczystościom odpustowym przewodniczył wieloletni misjonarz z Madagaskaru o. Marek Ochlak

9 lipca - spływ kajakowy

Tradycyjnie w lipcu zorganizowaliśmy kolejny spływ kajakowy Drwęcą

3-10 lipca - Parafialny obóz sportwy w Tatrach

To już kolejny obóz sportowy w Tatrach. Sprawozdania z poprzednich wypraw można obejżeć tutaj: z 2020 r. oraz z 2021 r. Szkoda tylko, że tak mało jest chętnych na wypady wysokogórskie.

26 czerwca - koncert organowy

Wykonawcą tegorocznego koncertu w niedzielę 26 czerwca o godz. 16.00 będzie Johannes Skudlik z Niemiec.

18-19 czerwca - biwak ZHR

Kolejny biwak "Łąki" z ZHR z Torunia

16 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

To czas naszego świadectwa wiary w żywą obecność boga wśród nas.

8 czerwca - Kongres "Ku trzeźwości Narodu"

Transmisja on-line

Zapraszam do udziału w Kongresie osoby zainteresowane powstrzymaniem rozwoju plagi alkoholizmu w naszej Ojczyźnie. Więcej informacji TUTAJ.

5 czerwca - Parafialny Dzień Dziecka

Od godz. 14.00 setka dzieci bawiła się przy pięknej pogodzie na kolejnym Parafialnym Dniu Dziecka.

4 czerwca - Puchar bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Z udziałem drużyn z Torunia i Bydgoszczy przeżyliśmy kolejny turniej piłkarski na naszych parafialnych boiskach, który rozpoczęła Eucharystia o godz. 9.00.

1 czerwca - pogrzeb śp. Ferdynanda Sowy

30 czerwca odszedł do Domu Ojca śp.Ferdynanda Sowa. Msza św. pogrzebowa rozpocznie się 1 czerwca o godz. 11.00. Transmisja on-line TUTAJ.

14 maja - Zawody piłkarskie w Rumii

W ramach eliminacji inspektorialnych nasi chłopcy brali udział w zawodach w Rumii. Nasza inspektoria pilska obejmuje obszar od Szczecina po Aleksandrów Kujawski w którym działa 10 Stowarzyszeń Lokalnych Salezjańskiej Organizacji Sportowej.

1 maja - I Komunia święta

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę maja przeżywaliśmy uroczystość Piewrwszej Komunii Świętej

23 kwietnia i 2  maja - Turnieje w Toruniu

23 kwietnia 2022 r. nasi chłopcy z rocznika 2009 i młodsi wygrali turniej organizowany przez SALOS Toruń. W turnieju wygraliśmy z SALOS-em Toruń, Feniksem Obrowo i AS Orlikiem Toruń.

Natomiast 2 maja w Turnieju o Puchar Flagi chłopcy z rocznika 2011 zajęli II miejsce.

Kurs Wychowawców

W dniach od 19 do 21 kwietnia br. na platformie ZOOM odbędzie się Kurs na Wychowawcę Wypoczynku Dzieci i Młodzieży. Więcej informacji TUTAJ.

Triduum Paschalne

To największe święto w Kościele. Przeżyjmy je wszyscy jak najgłębiej.

Pomoc dla Ukrainy

2-5 marca - Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje poprowadził ks. prał. Sławomir Oder – kapłan z naszej diecezji, który był postulatorem w procesie beatyfikacyjnym  bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego oraz w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym św. Jana Pawła II. Temat rekolekcji: Eucharystia w życiu bł. ks. Frelichowskiego i św. Jana Pawła II. Nauki rekolekcyjne TUTAJ

20 luty - puchar bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Doroczne święto patronalne naszego klubu sportowego rozpoczęliśmy od Mszy św. o godz. 12.00, której przewodnczył ks. bp Józef Szamocki. Po Mszy św. ks. Biskup poświęcił krzyż przy wejściu na teren sportowy. Następnie drużyny ze Stowarzyszeń Salezjańskich w Toruniu i Przecznie udały się do sali w Brąchnowie na rozgrywki w futsalu. Dopełnieniem uroczystości patronalnych była zabawa 23 lutego w Zamku Bierzgłowskim.

4-6 luty - Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej  w Futsalu

* * *

Informacje z roku 2021 znajdują sie TUTAJ