2023-11-26

List od ks. Proboszcza:

Wyrażam ogromną wdzięczność za modlitwę płynącą z wielu serc, którą byłem otoczony podczas trudnego zabiegu autoprzeszczepu szpiku przeprowadzonego w Klinice Hematologii i Transplantologii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Nie myślałem, że będę aż tak osłabiony mocną chemią przed samym przeszczepem szpiku, który został z wyprodukowany z pobranych ode mnie miesiąc wcześniej komórek macierzystych z krwi. Będąc przez dwa tygodnie zupełnie bezsilny czułem, że jestem niesiony modlitwą i byłem spokojny o wynik przeszczepu. Dodatkowo doświadczyłem wspaniałej opieki ze strony całego personel medycznego.

Czeka mnie teraz kilka miesięcy rehabilitacji. Ufam, że spotkamy się podczas kolędy, którą planuję zorganizować w kościele, jak przerabialiśmy to podczas epidemii kowidowej.

Leżąc bezsilnie w szpitalu słuchałem dniami i nocami Radio Maryja i przekonałem się  jeszcze bardziej do pracy nad tym, aby każda rodzina czytała regularnie prasę katolicką. Pomaga to budować swoją wiedzę o otaczającej nas rzeczywistości i nie ulegać manipulacjom, których jest pełno w przestrzeni publicznej. Dlatego przyjmijcie ode mnie jako prezent listopadowy numer miesięcznika „W naszej Rodzinie”. W tym numerze największe wrażenie zrobił na mnie artykuł „Liczy się narracja”, który demaskuje manipulację w skali światowej dotyczącą informacji o masowych grobach dzieci przy szkołach rezydencjalnych w Kanadzie. Przyjmijcie więc ten upominek. Może część rodzin zacznie prenumerować akurat ten miesięcznik.

* * *

W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 8.00. Wieczorem okazja do spowiedzi o godz. 18.00. Przez dobrą spowiedź możemy się przygotować do głębokiego przeżywania tegorocznego adwentu, który rozpoczyna się w przyszłą niedzielę.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 15 solenizantów noszących imiona: Andrzej, Natalia i Paulina. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

30 listopada  św. Andrzej, apostoł

1 grudnia      św. Natalia, wdowa, ok. +305

2 grudnia      św. Paulina, męczennica, ok. +305

* * *

Intencje mszalne:

N  - 26.XI - uroczystość Chrystusa Króla

                     8.00 - +Józef Kuźba (16r)

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

Pn - 27.XI - 18.00 - o zdrowi dla ks. Proboszcza

Pt -  1.XII - od 8.00 - odwiedziny chorych

                  od 18.00 - spowiedź św.

                  Msza św. - +Maria Mięsikowska

N  - 3.XII - I Niedziela Adwentu

                     8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   od 9.00 do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                   10.30 - +Marian Godlewski (2r) (transmisja on-line)