2020-04-27

APEL BISKUPA TORUŃSKIEGO

O POST I MODLITWĘ W INTENCJI ZACHOWANIA MIEJSC PRACY

Czas, w którym przyszło nam żyć, jest dla nas wszystkich czasem próby wiary i zaufania Bogu oraz świadectwa miłości i solidarności.

Z wielką troską ogarniam pamięcią i modlitwą wszystkich, którzy w czasie epidemii zmagają się z wielorakimi trudnościami. Są wśród nich nie tylko chorzy i opiekujący się nimi, pracownicy służby zdrowia oraz służb mundurowych, ale także ci, którzy narażają swoje życie wykonując pracę umożliwiającą nam funkcjonowanie i życie: sprzedawcy, listonosze, kurierzy, pracownicy Domów Opieki Społecznej i innych placówek opiekuńczych, urzędów i instytucji. Wszystkich zapewniam o mojej serdecznej pamięci w codziennej modlitwie.

Dostrzegam także dramat wielu osób, które z powodu pandemii utraciły pracę lub patrzą w przyszłość z niepokojem o los swój i swoich bliskich.

W odpowiedzi na apel Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski zwracam się z prośbą do wszystkich wiernych naszej diecezji, by dzień 1 maja, w którym wspominamy św. Józefa, człowieka pracy i modlitwy, zatroskanego o dobro swojej rodziny, był dniem postu i modlitwy w intencji zachowania miejsc pracy dla naszych rodaków.

Niech św. Józef, Opiekun Świętej Rodziny czuwa nad nami, naszymi rodzinami, naszą diecezją i ojczyzną.

bp Wiesław Śmigiel

Biskup Toruński