Puchar bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskigo - zima 2014/15

W nowej formule rozpczęliśmy tegoroczny puchar im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w piłce halowej. Zaplanowaliśmy cały cykl rozgrywek w hali sportowej w Brąchnowie. Ostateczny terminarz został zweryfikowany przez wizytację biskupią w parafiach naszego dekanatu. Zaprosiliśmy drużyny z parafii wiejskich z dwóch dekanatów: bierzgłowskiego i unisławskiego. W młodszej gruypie wiekowej (z klas III i  IV szkoły podstawowej) ostatecznie przyjechało 5 drużyn: Biskupice, Trzebcz, dwie druzyny ze Złejwsi Wielkiej (chłopcy i dziewczęta) oraz nasi chłopcy z SALOS-u. W starszej grupie (z klas V i VI) tylko 3 drużyny: Biskupice, Górsk i SALOS-Przeczno. Niestety w ostatniej chwili nie udało się zorganizować drużyn m.in. z Bierzgłowa, Grzybna i Unisławia, z którymi wcześniej w ramach naszego Pucharu bł. ks. S. W. Frelichowskiego rywalizowaliśmy.

Pierwsze zawody odbyły się w sobotę 15 listopada. Następne 6 i 20 grudnia oraz 31 stycznia.

PUCHAR BŁ. KS. STEFANA WINCENTEGO FRELICHOWSKIEGO W FUTSALU

organizowany przez SL-SALOS PRZECZNO

§ 1

Zawody odbędą się w soboty 15 listopada, 6 i 20 grudnia 2014 r. i 31 stycznia 2015 r. w sali w Brąchnowie. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Kolejność meczy w poszczególnych dniach zostanie ustalona po zgłoszeniu wszystkich drużyn najpóźniej do 31 października 2014 r.

§ 2

W rozgrywkach biorą udział jedynie zawodnicy-amatorzy tzn. niebędący zarejestrowani w K-PZPN na rok 2013/2014. W rozgrywkach startują zawodnicy dwóch kategoriach wiekowych: z rocznika 2002 i młodsi (klasa VI szkoły podstawowej) oraz z rocznika 2004 i młodsi (klasa IV szkoły podstawowej). Decyduje rocznik urodzenia, a nie klasa.

§ 3

Odpowiedzialni za poszczególne drużyny zgłaszają pełną listę zawodników (imię i nazwisko, data urodzenia) przed rozpoczęciem rozgrywek w danym dniu.

§ 4

Drużyna może zgłosić do rozgrywek maksymalnie 10 zawodników (min. 5). W rozgrywanych w hali grają drużyny składające się z 5 zawodników (4 zawodników w polu + bramkarz). Mecz trwa 2 x 15 minut. Ewentualna zmiana czasu meczu musi być podana do wiadomości przed rozpoczęciem kolejnej rundy rozgrywek. W całym cyklu rozgrywek każda drużyna gra z każdą inną drużyną po 2 mecze.

§ 5

Każdy zawodnik jest zobowiązany posiadać ważną legitymację szkolną i być gotowym do okazania jej przed meczem sędziemu. O zakwalifikowania zawodnika do odpowiedniej grupy wiekowej decyduje rocznik urodzenia. W przypadku, gdy zawodnik został dopuszczony do gry na podstawie dokumentu zawierającego nieprawdziwe dane, zostaje on wykluczony z całości rozgrywek. Mecze drużyny, w której wystąpił ten zawodnik zostaną zweryfikowane jako walkowery (3:0) na korzyść drużyn przeciwnych.

§ 6

W rozgrywkach obowiązuje obuwie sportowe i jednolity strój drużyny, z odmiennym strojem bramkarza. W czasie trwania zawodów trener drużyny może dokonywać zmian w składzie. Zmiany przeprowadzane są systemem hokejowym. Zmiany nie muszą być zgłaszane sędziemu za wyjątkiem zmiany bramkarza. Zmianę bramkarza można dokonać tylko podczas przerwy w grze.

§ 7

Obowiązuje regulamin PZPN w piłce halowej. W stosunku do zasad gry w piłkę nożną obowiązują m.in. następujące różnice: wrzut piłki z autu nogą (rzut pośredni); zakaz wślizgów, rzut piłki ręką przez bramkarza maksymalnie do połowy boiska. Dodatkowo w hali w Brąchnowie jedna linia autowa (pod oknami sali) nie obowiązuje.

§ 8

Sędzia ma prawo i obowiązek stosować kary indywidualne wobec zawodników.

- upomnienie;

- czasowe wykluczenie z gry na 2 minuty. Drużyna nie ma możliwości wprowadzenia zawodnika rezerwowego. Zawodnik odbywa karę za linią boczną w okolicy środka boiska i powraca na boisko za zgodą sędziego;

- wykluczenie zawodnika do końca meczu (czerwona kartka). Drużyna ma możliwość wprowadzenia innego zawodnika po upływie 5 minut;

- kara wychowawcza za zachowanie niesportowe (np. przekleństwa) na 2 lub 5 minutowe usunięcie z boiska. Drużyna nie ma możliwości wprowadzenia zawodnika rezerwowego. Zawodnik ukarany karą wychowawczą może wrócić do gry po upływie kary (nie wraca po stracie bramki przez jego drużynę).

§ 9

W szczególnych przypadkach organizator może podjąć decyzję o wykluczeniu z rozgrywek zawodnika  bądź drużyny, której zawodnicy i/lub kibice zachowują się brutalnie, agresywnie lub prowokacyjnie.

§ 10

Na obiektach sportowych obowiązuje kategoryczny zakaz palenia papierosów, wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych. Przepis obowiązuje zarówno zawodników, jak i osoby towarzyszące i kibiców.

§ 11

System rozgrywek ustala organizator w zależności od ilości zgłoszonych drużyn. O kolejności miejsc zajętych przez zespoły decyduje suma punktów uzyskanych zgodnie z zasadą:

- za zwycięstwo - 3 punkty,

- za remis -1 punkt,

- za przegraną - 0 punktów.

W przypadku uzyskania przez kilka zespołów równej ilości punktów o kolejności decyduje:

- bilans punktów z bezpośrednich spotkań,

- różnica bramek z bezpośrednich spotkań,

- różnica bramek ze wszystkich spotkań,

- w przypadku 3 najlepszych drużyn dodatkowe rzuty karne.

§ 12

Organizatorzy zastrzegają sobie ostateczną interpretację regulaminu oraz możliwość wprowadzania zmian samego regulaminu przed rozpoczęciem zawodów w danym dniu.

Puchar bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Brąchnowo - zima 2014/15

Drużyny z rocznika 2004 i młodsi:

Przeczno, Biskupice, Trzebcz,  Zławieś Wielka Dziewczęta  i Zławieś  Wielka Chłopcy.

23

Legenda: M - miejsce, Zw.- zwycięstwa, Re.- remisy, Po.- porażki, B.Z.- bramki zdobyte, B.S.- branki stracone