2013-08-25

W poniedziałek 26 sierpnia w liturgii obchodzimy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to okazja by w sposób szczególny podziękować za łaski otrzymany w czasie peregrynacji Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii i naszych rodzinach. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.

* * *

W Gminnym Parku Rekreacji i Kultury w Łubiance organizowane jest dzisiaj o godz. 15 dla dzieci „Pożegnanie Wakacji” pod hasłem „skrzaty z leśnej chaty”.

Natomiast w sobotę 31 sierpnia organizowane są w Parku Kultury i Rekreacji w Łubiance gminne dożynki. Dożynki rozpoczną się o godz. 15.00 Mszą św.

* * *

Dziękuję za pomoc w czyszczeniu terenu boiska z kamieni Danucie i Marcinowi Stankiewiczom, Marzenie, Sławomirowi i Pawłowi Tarkom, Magdalenie i Marcinowi Rutkowskim oraz Grażynie i Zenonowi Smyk. Do połowy września zaplanowane jest dokończenie prac przy montażu piłkochwytów oraz placu zabaw dla najmłodszych dzieci. W tym czasie powinniśmy również wyrównać ziemię i dosiać trawę. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dla dzieci, jak i ochrony przed zniszczeniem montowanych urządzeń, trwa montaż monitoringu i systemu alarmowego. W sumie od 5 do 6 kamer będzie monitorować przez całą dobę teren boiska parafialnego. Kamery zamontowane będą zarówno na samym placu zabaw, jak i na budynku plebanii oraz obiektach należących do firmy Crystal.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 11 solenizantów noszących imię: Maria, Natalia, Monika i Bronisława. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

* * *

Intencje mszalne:

N  - 25.VIII -   8.00 - +Marian Śliwiński (9r)

                      10.30 - w intencji wszystkich Parafian

Pn - 26.VIII  -18.00 - +Jolanta +Leon Przybyszewscy

Pt  - 30.VIII - 18.00 - +z rodzin Kołpackich, Rudomino, Rakowskich i Dokurno

Sb - 31.VIII - 17.00 - +Bronisław Chojnacki +rodzice z obojga stron

N  -     1.IX -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                      od 9.00 do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                      10.30 - +Paweł Łukasiak