2022-02-20

Członkowie Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej w naszej parafii obchodzą dziś swoje patronalne święto ku czci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczy bp Józef Szamocki. Po Eucharystii ks. Biskup poświęci przy wejściu na boisko parafialne krzyż wzywający do modlitwy ustanie pandemii. astępnie zostanie rozegrany turniej piłkarski na sali w Brąchnowie.

* * *

Jest już nowy numer naszego miesięcznika na Wielki Post z programem rekolekcji, które w dniach od 2 do 5 marca poprowadzi ks. prał. Sławomir Oder – kapłan z naszej diecezji, który był postulatorem w procesie beatyfikacyjnym  bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego oraz w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym św. Jana Pawła II. Tematem rekolekcji będzie Eucharystia w życiu bł. ks. Frelichowskiego i św. Jana Pawła II. Zapoznajmy się wcześniej z programem rekolekcji, abyśmy mogli jak najliczniej w nich uczestniczyć. Dla chorych rekolekcje będą transmitowane w internecie.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii  7 solenizantów noszących imiona:  Agnieszka i Jarosław. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

21 stycznia   św. Agnieszka, dziewica, męczennica, ok.+305

                     jej figura w przedstawieniu z barankiem znajduje się na szczycie ołtarza głównego

* * *

N  - 20.II -   8.00 - +Zbigniew Iwanicki (13r)

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

                  12.00 - święto patronalnego SL-SALOS Przeczno  [Kazanie on-line]

Pn - 21.II - 17.00 (!) - +Leszek Mądrzejewski

Wt - 22.II -  7.30 - +Olga Kołpacka (53r)

Śr   -23.II - 18.00 - +Bronisława +Bronisław +z rodzin Sadowskich i Makowskich

Cz - 24.II -  8.00 - +Helena +Edmund +Roman +Jan +Stanisław Rutkowscy

Pt - 25.II -   8.00 - +Klara +Leon +Eugeniusz

N - 27.II - 8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                10.30 - +Irena +Władysław Finc +Genowefa Iglewska +Michał Dębiński [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….