2022-03-20

Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone na wsparcie działalności ewangelizacyjnej, charytatywnej i oświatowej prowadzonych przez naszych misjonarzy.

Bóg zapłać za ofiary zbierane w tym roku na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy 7.100 zł. Wystarczyło akurat na spłacenie pierwszego rachunku za prąd w lutym, który opiewał na kwotę 6.863 zł.

* * *

Powoli kończą się nadzwyczajne ograniczenia sanitarne związane z pandemią. Wracamy więc do wypracowanych zwyczajów spowiedzi św. wielkanocnej. Porządek spowiedzi w nowym numerze gazetki. Można również odbierać kartki do spowiedzi św. wielkanocnej (w pudełku obok czasopism).

* * *

W ramach katechezy przed bierzmowaniem obejrzymy dziś godzinny film o Całunie Turyńskim. Zapraszam na projekcję filmu również pozostałych parafian.

* * *

W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego Ojciec Święty ponowi akt zawierzenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu NMP. Tego samego aktu, w tym samym dniu, dokona w Fatimie kardynał Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego, który jednocześnie zaprosił do włączenia się do tego aktu zawierzenia biskupów ze wszystkich diecezji na całym świecie. Zapraszam w tym dniu na Mszę św., abyśmy my również włączyli się w to duchowe wsparcie dla walczącej Ukrainy.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 3 solenizantów noszących imiona: Benedykt, Gabriela i Maria. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

21 marca       św. Benedykt z Nursji, założyciel zakonu i patrona Europy, +547

24 marca       św. Gabriel Archanioł (w kalendarzu przedpoborowym)

25 marca       Zwiastowanie N.M.P.

* * *

N   - 20.III - III Niedziela Wielkiego Postu

                      8.00 - +Józef +Władysława Amtmańscy

                    10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

Pn  - 21.III - 17.00 - +Leszek Mądrzejewski

Wt - 22.III -   8.00 - +Dominik +Marianna Iwiccy +Pelagia Zielińska

Śr  - 23.III - 18.00 - +Leon +Jadwiga +Mariusz Surowiec

Cz - 24.III -   7.30 - +ks. Hubert Seweryn

Pt  - 25.III - uroczystość Zwiastowania Pańskiego

                   18.00 - +Józef +Wanda Korzeneccy +Stefan Okseniuk

Sb - 26.III -   8.00 - w intencji rodziny Piotra

N   - 27.III - IV Niedziela Wielkiego Postu

                     8.00 -  w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +Alojzy Lewandowski +Regina +Mateusz Barnat [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….