Oazowy dzień skupienia 11 marca

Do Przeczna zjechała w sobotę 11 marca młodzież oazowa z Bydgoszczy i poprowadziła dzień skupienia dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.- O godz. 10 nastąpiło zawiązanie wspólnoty - krótkie przedstawienie się uczestników ze świadectwami na temat motywów wejścia do konktretnej wspólnoty oazowej czy wspólnoty kandydatów do bierzmowania.

Następnie podzieliliśmy sie na 3 grupuy (dwie dziewcząt i jedną chłopców), aby porozmawiać o Bożej miłości w oparciu o ewangeliczny przekaz spotkania Jezusa z Nikodemem. W tych grupach przygotowaliśmy się też do liturgii poprzez przygotowanie czytań, komentarzy, śpiewów i modlitwy wiernych.

Szczytowym punktem była Eucharystia po której młodzież poznała lepiej historię naszego kościoła i zwiedziła poddasze i wieżę.

Po liturgii przyszedł czas na posiłek: wspaniałą grochówkę ze świeżo upieczonym chlebem i na deser drożdżówka.

Kolejny punkt progrtamu to tradycyjny oazowy pogodny podwieczorek.

Ostatnim punktem był film „Bóg nie umarł”.

Na zakończenie rozpoczęliśmy już wstępny etap przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Okazuje się, że termin spotkania w Panamie szczęśliwie pokrywa się w 2019 roku z terminem ferie w województwie Kujawsko-Pomorskim: 14-27 stycznia 2019. Są juz nawet zapowiedzi dofinansowania podróży samolotem do Panamy, po drodze z nawiedzeniem sanktuarium Matki Bożej z Guadelupe w Meksyku!!! Oby tym razem udało się większej grupie oazowiczów z całego naszego województwa wspólnie wyjechać na Światowe Dni Młodzieży, które przecież mają swój oazowy rodowód.