2018-01-01

Dzięki dotacjom z Urzędu Marszałkowskiego i od Konserwatora Wojewódzkiego oraz dochodowi z dzierżawy ziemi parafialnej przeprowadziliśmy konserwację ołtarza Zwiastowania NMP, obrazu Nawiedzenia św. Elżbiety, który wisi w prezbiterium, oraz figury niewiasty, która obecnie stoi obok figur św. Piotra i św. Pawła na zwieńczeniu ołtarza Przemienienia Pańskiego. Łączna wartość prac konserwatorskich wyniosła 114.000 zł. Wydaliśmy śpiewnik parafialny kosztem 11.000 zł, wykonaliśmy fragment ogrodzenia placu przy plebanii za 7.000 zł oraz z funduszy gminnych został utwardzony fragmentu ul. św. Rozalii przy plebanii i wjeździe na teren boiska.

Nasz klub sportowy funkcjonuje dzięki dotacjom dla Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej w Przecznie. Łącznie z Ministerstwa Sportu Turystyki, z budżetu powiatu toruńskiego, gminy Łubianka, sołectw w Przecznie, Dębinach, Wymysłowie i Warszewicach oraz od indywidualnych sponsorów otrzymaliśmy 30.000 zł. Dzięki tym dotacjom działają trzy sekcje sportowe: piłkarska, pływacka i tenisa stołowego, zorganizowaliśmy Parafialny Dzień Dziecka, zawody piłkarskie oraz dwudniowy wyjazd nad morze. Z terenu naszego boiska korzysta regularnie młodzież z Przeczna i okolicy oraz strażacy organizujący swoje zawody sportowe.

* * *

W planach na rok 2018 jest konserwacja empory organowej, ławy kolatorskiej i dwóch ławek z XVII wieku oraz trzech zabytkowych feretronów, remont dachu nad kostnicą, wykonanie podjazdu dla wózków inwalidzkich, wykonanie dodatkowych ławek topolowych na odpust. Oczywiście zakres prac jest uzależniony od dotacji na które złożyliśmy wnioski do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Sejmiku Wojewódzkiego i Konserwatora Wojewódzkiego.

Podobnie plany sportowe zależą od dotacji, o które wnioskujemy wzorem lat poprzednich.

W styczniu z mieszkańcami Wymysłowa złożymy wniosek o rejestracje Stowarzyszenia Przemienienia Pańskiego, które będzie wspierać inicjatywy społeczności Wymysłowa.

Natomiast w planach gminy Łubianka jest utwardzenie parkingu przed kościołem.

* * *

W planach duszpasterskich na rok 2018 jest bierzmowanie oraz zawiązanie Rady Parafialnej na kolejną 5-letnią kadencję. Uroczystości I Komunii św. odbędą się 6 maja i później zapraszamy na tradycyjną pielgrzymkę do Gniezna w sobotę 12 maja.

W następną sobotę 19 maja zorganizujemy pielgrzymkę do Częstochowy na którą w sposób szczególny zapraszam młodzież, która przyjmie sakrament bierzmowania wraz z zainteresowanymi parafianami. Kolejny Parafialny Dzień Dziecka odbędzie się w niedzielę 27 maja. Dożynki parafialne zaplanowane są na sobotę 25 sierpnia. Druga pielgrzymka do Fatimy odbędzie się w dniach od 11 do 15 października. Natomiast w planach na następny rok 2019 jest parafialna pielgrzymka do Lourdes.

* * *

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia bezpośrednio po sumie gościć będziemy w naszym kościele Tomka Kamińskiego z zespołem muzycznym. Zaprezentują nam koncert kolędowy.

* * *

Katecheza przed bierzmowaniem w niedzielę 7 stycznia bezpośrednio po sumie.

* * *

Pn - 1.I - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

                10.30 - w intencji wszystkich Parafian

kolęda od 12.00: Dębiny - ul. Letnia 3 i 1 oraz Zimowa 4 i 2

                18.00 - +Ryszard Gołębiewski (5r)

Wt  - 2.I -  8.00 -

kolęda od godz. 10.00: Dębiny - ul. Wiosenna, Jesienna i Letnia

Śr   - 3.I -  8.00 - +Gertruda +Seweryn Mięsikowscy

kolęda od godz. 13.00: Dębiny - od Wojciecha Sobańskiego do Józefa Nosidlaka

Czw- 4.I -  8.00 - o szczęśliwe rozwiązanie

kolęda od godz. 13.00: Dębiny - ul. Okólna, Pałacowa od 9 do 1

Pt  -  5.I -  od 17.00 - spowiedź św.

                  18.00 - +Jadwiga +Leon +Mariusz Surowiec

Sb - 6.I - Objawienie Pańskie

                   8.00 – int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz nabożeństwo pierwszosobotnie

                 10.30 – o błog. Boże dla Felicji i Alojzego Lewandowskich

kolęda od godz. 13.00: Dębiny - ul. Kwiatowa, Jaśminowa, Zimowa 1a, Błękitna i Jesienna 1

N  -  7.I - Niedziela Chrztu Pańskiego

                  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                10.30 - +Bernard Kołpacki (44r)

kolęda od godz. 13.00: Przeczno - ul. św. Rozalii 1 i 3