2013-10-06

Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki na pomoc dla chrześcijan prześladowanych podczas wojny w Syrii.

* * *

Rozpoczął się październik. Dzieci zapraszam na nabożeństwa różańcowe w poniedziałki i środy na godz. 18.00. Natomiast młodzież gimnazjalną i starszą w piątki na godz. 18.00.

W naszej parafii w klasach od III do VI mamy 22 dzieci. W pierwszy piątek miesiąca w nabożeństwie różańcowym uczestniczyło spośród nich tylko 8 dzieci. Często słyszę wspomnienia starszych o wartości katechezy przy parafii. Zachęcam więc wszystkich parafian do troski o to, aby w październiku choć raz w tygodniu każde wasze dziecko wzięło udział we wspólnym różańcu, zaś przez cały rok choć raz w miesiącu wzięło udziału w parafialnej katechezie w pierwszy piątek miesiąca.

Jednocześnie cieszy zaangażowanie prawie wszystkich dziewcząt i chłopców w wieku gimnazjalnym w rozpoczęcie katechezy przed bierzmowaniem.

* * *

Dziś po południu o godz. 15.00 zapraszam na koncert organowy.

* * *

W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Zarządu naszego klubu sportowego. We wtorki zapraszamy na godz. 17.00 na trening piłkarski szczególnie dzieci z klas V i VI oraz młodzież gimnazjalną z klas I i II. W piątki zapraszamy wszystkie dzieci na basen na godz. 18.00.

* * *

W przyszłą niedzielę 13 października w całym Kościele przeżywać będziemy Dzień Maryjny w Roku Wiary. Centralne uroczystości odbędą się w Rzymie. W naszej parafii pragnę w tym dniu spotkać się ze wszystkimi członkiniami Żywego Różańca. Spotkanie obu róż z Przeczna odbędzie się po sumie o godz. 11.30 na plebanii. Spotkanie róży w Dębinach odbędzie się o godz. 15.00. Spotkanie róży z Wymysłowa odbędzie się w świetlicy w Wymysłowie o godz. 16.00.

* * *

W przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia przeżyjemy również Dzień Papieski. Z tej okazji odbędzie się zbiórka do puszki na stypendia dla uzdolnionej ubogiej młodzieży.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 2 solenizantów noszących imię: Maria i Edward. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

* * *

W dzisiejszym numerze tygodnika „Niedziela” ciekawy wywiad z Ojcem Świętym Franciszkiem

* * *

Intencje mszalne:

N     - 6.X -   8.00 - +Helena Gierat (1r) +z rodziny

                    od 9.00 do 10.30 - adoracja Najśw. Sakramentu

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian

Pn  -  7.X - liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej

                 - 18.00 - 15 rocz. ślubu Marii i Tomasza

Wt  -  8.X -   8.00 - +Zygmunt Dokurno (4r)

Śr    -  9.X - 18.00 - +Benedykt +Eugeniusz +Stefania Kran

                             +Bronisława +Edmund Klarkowscy

Czw- 10.X -   8.00 - o błog. Boże dla Joli i Andrzeja Lewandowskich

Pt    - 11.X - 18.00 - +Mirosława Rutkowska

Sb   - 12.X -   8.00 - +Franciszek Stankiewicz (3r)

N     - 13.X -  Dzień Maryjny w Roku Wiary

                       8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                     10.30 - int. Żywego Różańca z Przeczna