2021-01-17

Dziękuję za nasze spotkania kolędowe w kościele. Na 150 rodzin w parafii wzięło w nich udział około 100 rodzin. Dziękuje za wasze tradycyjne ofiary składane przy tej okazji. Przeciętna ofiara przypadająca na jedną rodzinę była taka sama jak przed rokiem.

Dziękuję za dodatkowe ofiary składana na opłacenie ogrzewania kościoła. Do tej pory złożyło je 44 rodziny co łącznie dało sumę 5.500 zł. Ta zbiórka trawa przez cały rok.

Udział w konkursie aktywności liturgicznej zgłosiła tylko 7 dzieci. Wyniki konkursu z nagrodami ogłoszę w przyszłą niedzielę. W tym trudnym czasie zachęcam wszystkich rodziców aby dla swoich dzieci prenumerowali miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” oraz zabierali każdej niedzieli ulotkę „Ziarno”, która może służyć jako pomoc w uczestnictwie we Mszy św. transmitowanej w telewizji czy internecie. W przypadku dzieci jest to na pewno o wiele trudniejsze. Dlatego zachęcam, aby powoli powracać do uczestnictwa z dziećmi we Mszy św. w kościele.

Rodziny, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w spotkaniach kolędowych zapraszam na dodatkowe spotkanie w najbliższą środę połączone z Mszą św. o godz. 18.00.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 15 solenizantów noszących imiona: Małgorzata, Mariusz, Henryk, Sebastian, Jarosław, Agnieszka i Laura. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swego patrona, którego wspominamy w liturgii:

18 stycznia   św. Małgorzata Węgierska, królowa, +1270

19 stycznia   św. Mariusz, męczennik z III wieku,  św. Henryk, biskup, męczennik, +1156

20 stycznia   św. Sebastian, żołnierz, męczennik, ok.+280    

21 stycznia   św. Agnieszka, dziewica, męczennica, ok.+305

22 stycznia   bł. Laura Vicuna, +1904

* * *

N  -  17.I -   8.00 - o zdrowie dla Janiny

                  10.30 - +ks. Bolesław Lichnerowicz (transmisja on-line)

                  12.00 -  w intencji wszystkich Parafian

Pn  - 18.I -  8.00 - w intencji Eli, Jurka, Ani, Marii i Halinki - 17

Wt  - 19.I -  8.00 - w intencji Eli, Jurka, Ani, Marii i Halinki - 18

Śr  - 20.I - 18.00 - w intencji Eli, Jurka, Ani, Marii i Halinki – 19

                              spotkanie kolędowe

Pt  - 22.I -   8.00 - w intencji Eli, Jurka, Ani, Marii i Halinki - 20

Sb - 23.I - 18.00 - 30 rocz. ślubu Ewy i Grzegorza Kucharzewskich

N  - 24.I –Dzień Solidarności z Chorwacją doświadczoną trzęsieniem ziemi  - zbiórka do puszki

                  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                10.30 - o zdrowie dla Justyny Górnej (transmisja on-line)

                12.00 - +Krystyna Łokieć (int. z pogrzebu)

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…