2023-10-22

Ks. Proboszcz rozpoczął w sobotę najtrudniejszy i zarazem najważniejszy etap leczenia – auto­przeszczep szpiku, który będzie przeprowadzony podczas miesięcznego pobytu w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Polecajmy jego zdrowie w naszych modlitwach.

* * *

Różaniec w łączności z Mszą św. wieczorną o godz. 18.00 w poniedziałek, środę i piątek.

* * *

W zakrystii można składać kartki z imionami i nazwiskami zmarłych w intencji których pragniemy wspólnie się modlić w kolejnym roku.

Możemy się pochwalić, że mamy naprawdę piękny cmentarz, który pięknieje z każdym rokiem. To ważne, bo tworzy klimat w którym łatwiej bez rozproszeń pomodlić się w intencji naszych bliskich zmarłych. Klimat jesienny przynosi też dużo liści. Drzewa są jednak bardzo użyteczne, gdyż m.in. ich korzenie tworzą jedyny fundament pod zabytkowym murem. Przypominam, aby nie wyrzucać liści poza mur. Jeśli to możliwe, to w tych dniach proszę również o zabieranie śmieci do własnych domów, gdyż pojemniki przy cmentarzu nie są w stanie jednorazowo ich pomieścić.

* * *

Obecnie rozpoczęliśmy konserwację muru otaczającego cmentarz dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tegoroczna dotacja wystarczy na część mury, który jest obecnie zakrywany folią, aby chronić górną część muru przed deszczem.

* * *

 

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 20 solenizantów noszących imiona: Marlena, Marcin, Daria Iwona, Sabina, Tadeusz, Szymon i Wioletta. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

24 października      św. Marcin, eremita, ok. +580

25 października      św. Daria, męczennica, siostra św. Chryzanta,+257

27 października      św. Sabina, męczennica, II/III w.

28 października      św. Juda Tadeusz oraz św. Szymon, apostołowie

W innych kalendarzach wspominamy:

23 października Marlenę

27 października Iwonę

29 października  Wioletę

* * *

Intencje mszalne:

N - 22.X -  8.00 - +Krystyna (17r) +Leszek +z rodzin Mądrzejewskich i Właśniewskich

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transisja on-line)

Pn - 23.X - 18.00 - o błog. Boże dla Beaty i Adama Zakrzewskich

Śr  - 25.X - 18.00 - +z rodziny Bąków

Pt  - 27.X - 18.00 - o błog. Boże dla Zofii i Adama Finc

N  - 29.X -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - int. Żywego Różańca (transisja on-line)