2022-08-14

Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP. Oprócz wymiaru religijnego wspominamy zwycięstwo z roku 1920 określana jako „Cud nad Wisłą” wyproszony na modlitwie oraz wywalczony bohaterską postawą naszych przodków.

* * *

Dziękuję za ofiary złożone na misje ma Madagaskarze podczas uroczystości odpustowych. Zebraliśmy 1.900 zł, za co na misji w miejscowości Befasa na Madagaskarze będzie można zorganizować 4 pełne obiady dla 300 dzieci. Każde dziecko otrzyma pełną miskę  ryżu z mięsem i sosem.

* * *

Dziękuję Tomaszowi i Joannie Gałkom oraz Małgorzacie Poszytek i Agnieszce Drążela za zorganizowanie obozu sportowego w Spale dla 20 dzieci z naszego klubu sportowego. Dzieci mogły m.in. codziennie korzystać z obiektów Centralnego Ośrodka Sportowego w Spale, który jest ośrodkiem przygotowań olimpijskich. Natomiast codzienną Mszę św. przeżywaliśmy w kaplicy prezydentów II Rzeczypospolitej.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 7 solenizantów noszących imiona: Stefan, Stefania, Jacek, Helena i Joanna. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

16 sierpnia    św. Stefan, król, +1038

17 sierpnia    św. Jacek, zakonnik, +1257

18 sierpnia    św. Helena, cesarzowa, ok. +330

* * *

N  - 14.VIII -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                       10.30 - +Jadwiga +Stefan Petkiewicz +Ludwika +Jan  Kazimierscy [Kazanie on-line]

Pn  - 15.VIII - Uroczystość Wniebowzięcia NMP

                         8.00 - +Bożena Kowalska +Karol +Bronisława Cupriak

                       10.30 - +Jerzy Kwiatkowski [Kazanie on-line]

                       12.00 - odpust w Bierzgłowie

Wt - 16.VIII -   8.00 - w intencji rodziny Piotra

N  - 21.VIII -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                      10.30 - +Bronisława (30r) +Edmund Klarkowscy +Benedykt +Stefania +Eugeniusz Kran [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….