2022-01-16

W ubiegłym roku w naszej parafii ochrzciliśmy 3 dzieci (rok wcześniej 3), do I Komunii Świętej przystąpiło 7 dzieci (rok wcześniej 4), sakramentalnego związku małżeńskiego zawarły 2 pary (rok wcześniej 1para), na wieczny odpoczynek odprowadziliśmy 14 parafian (rok wcześniej 9).

Obecnie w naszej parafii mieszka 636 mieszkańców. W ciągu ostatnich 2 lat ubyło 4 mieszkańców. W Dębinach mieszka 276 osób (ubyło 4), w Przecznie 218 (ubyło 2) i w Wymysłowie 142 (przybyło 2).

Wizytę kolędową ostatecznie przyjęło ponad 60% rodzin w całej parafii: w Wymysłowie 80% mieszkańców, w Korei 80%, w drugiej części Dębin 40% oraz w Przecznie 60%.

10 dzieci wzięło w tym roku udział w naszym parafialnym konkursie aktywności liturgicznej.

* * *

W najbliższych dwóch tygodniach mamy w parafii 20 solenizantów noszące imię: Małgorzata, Mariusz, Henryk, Sebastian, Agnieszka, Jarosław, Laura, Tomasz, Zdzisław i Martyna. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

18 stycznia   św. Małgorzata Węgierska, królewna, +1270

19 stycznia   św. Mariusz, męczennik, +III wiek, św. Henryk, biskup, męczennik, +1156

20 stycznia   św. Sebastian, żołnierz, męczennik, ok.+280

21 stycznia   św. Agnieszka, dziewica, męczennica, ok.+305

22 stycznia   bł. Laura Vicuna, +1904

28 stycznia   św. Tomasz z Akwinu, kapłan, dr Kościoła, +1274

30 stycznia   św. Martyna, męczennica rzymska, +226

* * *

Jutro wyjeżdżam na urlop. W tym czasie w niedziele zastępować mnie będzie ks. Adam Lis - ojciec duchowny z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.  Natomiast w sprawach pilnych proszę kontaktować się z ks. Dziekanem Rajmundem Ponczkiem z Bierzgłowa.

* * *

W przyszłą niedzielę przeżyjemy w naszej parafii dzień modlitwy w intencji powołań kapłańskich. Cała kolekta niedzielna przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego, zaś po Mszy św. o godz. 10.30 młodzież zapraszam do pozostania w kościele na wakacyjną katechezę prowadzoną przez kleryka z toruńskiego Seminarium.

* * *

N  - 16.I -  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                10.30 - +Stanisław +Stanisława Gierat [Kazanie on-line]

N  - 23.I -  8.00 - +Tadeusz Waśniewski

                10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

N  - 30.I -  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                10.30 - +Janina Obermueller

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….