2014-01-12

Bóg zapłać wszystkim rodzinom za gościnne przyjęcie wizyty koledowej.

Obecnie w naszej parafii mieszka 668 mieszkańców W stosunku do ubiegłego roku przybyło 8. W Dębinach mieszka 273 mieszkańców (przybył 16), w Przecznie 239 mieszkańców (ubyło 7), w Wymysłowie 156 mieszkańców (ubył 1). Spośród zamieszkały na terenie parafii mieszkańców 6 należy do Ordynariatu Polowego. Parafian mamy zatem 662.

W ubiegłym roku w naszej parafii ochrzciliśmy 4 dzieci, do I Komunii Świętej przystąpiło 1 dziecko, sakrament bierzmowania przyjęło 7 osób, związek małżeński zawarły 3 pary, na wieczny odpoczynek odprowadziliśmy 8 parafian.

* * *

W minionym roku dzięki pozyskanym dotacjom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z Sejmiku Wojewódzkiego oraz Gminy udało się wykonać następujące prace: konserwacja elewacji wewnętrznej i zewnętrznej wieży kościoła wraz z montażem nowych okiennic, konserwacja portalu wejściowego do zakrystii oraz rekonstrukcja okna witrażowego w zakrystii, budowa placu zabaw wraz z piłkochwytami i ogrodzeniem, budowa systemu antywłamaniowego z monitoringiem na boisku parafialnym, na plebanii oraz częściowo w kościele, wykonanie ostatniego etapu prac konserwatorskich przy organach. Łączna wartość wykonanych prac wynosi 650 tysięcy zł. Stan kasy parafialnej na 31 grudnia 2013 r. wykazał zadłużenie w wysokości 73 tysięcy zł. Dzięki pomocy kilku osób spoza parafii udało się uniknąć konieczności zaciągnięcia kredytu bankowego, który generowałby dodatkowe koszty.

Na bieżący rok złożyliśmy kolejne wnioski o dofinansowanie, zaś z własnych funduszy, zbieranych przez cały rok od każdej rodziny, planuję rozpocząć remont kapitalny kostnicy na cmentarzu.

* * *

Jutro wyjeżdżam na 2-tygodniowy urlop. W tym czasie w niedziele Msze św. odprawi ks. Daniel Adamowicz, zaś w pilnych sprawach w ciągu tygodnia zastępować mnie będzie ks. Rajmund Ponczek.

* * *

Do 2 lutego stycznia mamy w naszej parafii 24 solenizantów noszących imię: Marlena, Małgorzata, Mariusz, Henryk, Sebastian, Agnieszka, Jarosław, Laura, Tomasz, Zdzisław, Martyna i Maria. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

* * *

Intencje mszalne:

N  -  12.I - Niedziela Chrztu Pańskiego

                    8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                  10.30 - +Jan Tyburczy

Pn - 13.I -  10.00 - pogrzeb Kazimierza Wiśniewskiego z Wymysłowa

N  - 19.I -   8.00 - +Stanisław Liwak

                 10.30 - w intencji wszystkich Parafian

N  - 26.I -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                 10.30 - +Jan Tyburczy

Czw-30.I- 18.00 -

Pt  - 31.I - 18.00 -

Sb - 1.II  -  8.00 - Krucjata Wyzwolenia Człowieka

N - 2.II - Święto Ofiarowania Pańskiego

                  8.00 - +Benedykt Kran

                10.30 - w intencji wszystkich Parafian

                            chrzest Urszuli Brzyskiej