2022-11-06

Bóg zapłać za ofiary złożone na sfinansowanie operacji  naszej misjonarki w Paragwaju Małgorzaty Trokowskiej. Zebraliśmy 1010 zł.

* * *

Dziękuję wszystkim, którzy swoje zużyte znicze i kwiaty z cmentarza zabrali do swoich śmietników w domu. Dzięki temu nie były przepełnione nasze śmietniki na cmentarzu i oszczędziliśmy dodatkowe koszta związane z ich wywiezieniem.

* * *

W piątek 11 listopada zapraszam na godz. 18.30 wszystkie kobiety na kolejne spotkanie z cyklu „Fitnes duchowy”. Zapraszam również te panie, które nie były na pierwszym spotkaniu.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 17 solenizantów noszących imiona: Marcin, Bartłomiej, Witold i Renata. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

11 listopada  św. Marcin, biskup, +397, św. Bartłomiej, opat, +1065

12 listopada  św. Renat z Sorrento, pustelnik, + VIIIw.

* * *

N -  6.XI -  8.00 - +Romuald Dokurno (16r)

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

Pn - 7.XI - 18.00 - +Waldemar Kardas

Wt - 8.XI -  8.00 - 11 rocz. ślubu Oli i Marcina

Śr -  9.XI - 18.00 - o błog. Boże  dla rodziny Piotra

Cz -10.XI- 18.00 - +Krzysztof Lewandowski (2r)

Pt - 11.XI - 18.00 - +Kazimierz +Kazimiera Jelińscy

Sb - 12.XI -  8.00 - +Jan Maria Barnat +z rodzin Barnat i Obermueller

N  - 13.XI 8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                     10.30 - +Leszek Mądrzejewski (1r) [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele Toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….