2017-11-01

Wczoraj udało się po 5 latach dosadzić 1.000 krzaków róż na skarpie za plebanią i za boiskiem parafialnym. Bóg zapłać za pomoc Marcinowi Grabowskiemu, Tadeuszowi Fincowi, Janowi Janiszewskiemu, Arkadiuszowi Musztowskiemu i Janowi Przybyszewskiemu.

* * *

W pierwszą sobotę listopada rozpocznie się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej po wszystkich rodzinach naszej parafii rozpoczynając od mieszkańców Przeczna. Całość wędrówki figury sprowadzonej z Fatimy koordynować będą zelatorki Żywego Różańca. Wraz z wędrującą figurą będą dołączone testy dwóch modlitw związanych z 100. rocznicą objawień w Fatimie. Pierwszy tekst to akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, który dokonali księża biskupi 13 maja br. w sanktuarium Fatimskim na Krzeptówkach w Zakopanem. Akt ten został ponowiony we wszystkich parafiach w Polce w święto narodzenia NMP 8 września. Teraz będzie można go przeżyć w każdej rodzinie w naszej parafii. Drugim tekstem jest modlitwa, która była odmawiana w Fatimie w ramach roku jubileuszowego. Niech te modlitwy wraz z różańcem pomogą nam zawierzyć przyszłość naszych rodzin opiece Niepokalanej.

* * *

Przypominam, że w pierwsze 8 dni oktawy uroczystości Wszystkich Świętych można zyskać łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami nawiedzając z modlitwą groby zmarłych. Można zgłaszać imiona zmarłych, które będziemy odczytywać w wypominkach jednorazowych 2 listopada przed każdą mszą św. oraz wypominki roczne odczytywane w każdą niedzielę.

* * *

Śr   -  1.XI - Uroczystość Wszystkich Świętych

                       8.00 - +Marek Wiśniewski (1r) +Zygmunt (8r) +Maciej Marszałkowscy

                     10.30 - w intencji wszystkich Parafian

                                procesja na cmentarzu

Czw   -  2.XI - wspomnienie Wszystkich Zmarłych

                      8.00 - z rodziny Dokurno i Kołpackich

                    12.00 - w intencji wszystkich zmarłych

                    18.00 - w intencjach Ojca Świętego

Pt - 3.XI - od 8.00 - odwiedziny chorych

                 od 17.00 - spowiedź św.

                   18.00 - +z rodzin Sowów i Filipków

Sb  - 4.XI -   8.00 - int. KWC w intencji Ojczyzny i różańcowe nabożeństwo pierwszo-sobotnie

N  -  5.XI -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    od 9.00 do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                   10.30 - +Józef Kuźba (10r)