2019-09-15

Prośba bpa Wiesława Śmigla o modlitwę w intencji małżeństw i rodzin

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia,

w dniach 21-22 września br. na Jasnej Górze odbędzie się 35. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin pod hasłem „Rodzina – sanktuarium życia”, w której będę uczestniczyć wraz z przedstawicielami rodzin z całej Polski, również rodziny z naszej diecezji.

Troska o małżeństwo i rodzinę należy do priorytetów działalności zbawczej Kościoła. Rodzina jest bowiem naturalnym miejscem uświęcenia, międzypokoleniowego przekazu wiary oraz najskuteczniejszą szkołą miłości. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie nas wszystkich w troskę o ochronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, o trwałość małżeństwa, jako związku mężczyzny i kobiety oraz o świętość rodziny, która jest kolebką życia i miłości.

Bardzo proszę wszystkich wiernych, by w sobotę 21 września br., w łączności z uczestnikami pielgrzymki na Jasną Górę, trwali wraz z duszpasterzami w swoich parafiach na modlitwie w intencji małżeństw i rodzin oraz o pokój w naszej ojczyźnie, o to, by nie dochodziło do aktów przemocy, zgorszenia i bluźnierstw. Módlmy się o szacunek dla życia. Prośmy Boga, by chronił nas i nasze rodziny przed złem i grzechem, przed nienawiścią i brakiem przebaczenia.

Wasz biskup Wiesław

* * *

Kończymy pracę przy remontowo-konserwatorskie przy emporze organowej oraz przy podłodze. W tym tygodniu ukaże się również drukiem drugi tom książki o pracach konserwatorskich w naszym kościele. Zapraszam wszystkich parafian na promocję książki połączoną z krótkim wykładem o przebiegu prac i koncertem organowym w sobotę 21 września  o godz. 16.00.

* * *

N   - 15.IX -  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - +Gabriela +Mieczysław Zakrzewscy

                    12.00 - odpust w Siemoniu

Pn - 16.IX - 18.00 - +Mieczysława Rutkowska

Wt - 17.IX -  8.00 - o błog. Boże dla ocalonych z wypadku

Śr  - 18.IX - 18.00 - +Józef Mądrzejewski (2r)

Czw-19.IX-   8.00 - +Maria (2r) +Zenon +Krzysztof Kryczka +Karolina Gałka

Pt  - 20.IX - 18.00 - +Marek Smyk +z rodzin Smyk i Zasackich

Sb - 21.IX -   8.00 - w intencji pielgrzymki rodzin na Jasną Górę

N  - 22.IX -   8.00 - +Jan +Jadwiga Kryczka

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian