2017-11-19

Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Kościele jako Światowy Dzień Ubogich. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc dla prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

* * *

Osoby pragnące wyjechać w październiku przyszłego roku na pielgrzymkę do Fatimy zapraszam dziś na spotkanie organizacyjne na godz. 15.00. Proszę przynieść ze sobą dowód osobisty i 500 zł zaliczki na zakup biletu lotniczego. Będzie również po raz kolejny możliwość obejrzenia filmu o objawieniach w Fatimie.

* * *

Dobiegają końca prace konserwatorskie zaplanowane na ten rok. Możemy zauważyć zmianę figur stojących na zwieńczeniu ołtarza Przemienienia Pańskiego. Na podstawie zachowanej wizytacji kanonicznej z 1700 roku wiemy, że oryginalnie w środku znajdowała się rzeźba przedstawiająca św. Piotra, zaś po lewej stronie św. Marii Magdaleny - pierwszego świadka zmartwychwstania, po prawej stronie św. Pawła, który spotkał Zmartwychwstałego pod Damaszkiem. W ten sposób przedstawienie wybranych świadków Zmartwychwstałego uzupełnia scenę Przemienienia Pańskiego, w której trzej apostołowie święci Piotr, Jakub i Jan dostąpili łaski widzenia Jezusa w Jego chwale. Natomiast rzeźba św. Aleksandra, papieża i męczennika, znajdowała się na zwieńczeniu ołtarza głównego wraz z nieistniejącą rzeźbą św. Anny trzymającej na ręce Maryję.

Jednocześnie rozpoczęliśmy prace przy konserwacji ławy kolatorskiej oraz dwóch najstarszych ławek z XVII wieku.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 8 solenizantów noszących imiona: Janusz, Katarzyna i Konrad. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych i opieki swoich patronek od chrztu świętego. Wspomnienia świętych patronów w kalendarzu liturgicznym:

25 listopada    św. Katarzyna, dziewica, męczennica, ok. +310

26 listopada    św. Konrad bp Konstancji +976

* * *

N    - 19.XI -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                     10.30 - +Jan +Jadwiga Kryczka

Pn  - 20.XI - 18.00 - +Anna Moszczyńska

Wt - 21.XI - Kongregacja dekanalna w Bierzgłowie o godz. 17.00

Śr  - 22.XI - 18.00 - +z rodzin Kwiatkowskich i Napieralskich

Czw-23.XI -  8.00 -

Pt  - 24.XI - 18.00 - +Marianna Walicka (int. z pogrzebu)

Sb - 25.XI -   8.00 - int. grupy Al-Anon

N  - 26.XI -  uroczystość Chrystusa Króla

                     8.00 - +Stanisława Łęgowska

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian

                   13.00 - odpust Chrystusa Króla w Lulkowie