2023-05-21

Stan zdrowia ks. Proboszcza. Całość leczenia obejmuje 6 cykli 4-tygodniowych. Na początku każdego cyklu badany jest stan zdrowia i uaktualniane są leki. W poniedziałek 22 maja Proboszcz kończy drugi cykl chemioterapii. We wtorek rano odbędzie się badanie krwi i rozpoczęcie trzeciego cyklu. W kwietniu nastąpiła niespodziewana kilkutygodniowa przerwa w chemioterapii spowodowana złym stanem migdałków, które przy normalnym zdrowiu nie były specjalnie groźne. Przy leczeniu nowotworu okazały się bardzo niebezpieczne i trzeba było je usunąć. Natomiast słabnąca odporność wymusza zastosowanie ograniczeń sanitarnych w kontaktach z ludźmi. W połowie leczenia przewidziany jest dodatkowo autoprzeszczep szpiku. Przy drugim cyklu poprawiła się kondycja fizyczna i jest możliwy codzienny spacer do kapliczki św. Rozalii. Również ustał znany przy nowotworach wstręt do jedzenia, który dokuczał w pierwszym cyklu. Są więc znaki dobrego przyjmowania kuracji. Ks. Proboszcz dziękuje za każdą formę pomocy poczynając od modlitwy poprzez ofiary materialne i bezpośrednią pomoc, którą w imieniu Was wszystkich świadczy kilkoro parafian.

* * *

Młodzież zapraszam na film o współczesnym patronie młodzieży włoskiej pt. „Niebo nie może czekać. Historia Carlo Acutisa”. Film jest grany w Toruniu w Cinema City–Plaza dziś o godz. 14.30, od poniedziałku do czwartku o godz. 16.00 i dodatkowo w czwartek o godz. 19.00.

* * *

W sobotę 27 maja rozegrany zostanie na naszym boisku parafialnym kolejny turniej piłkarski o puchar bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Gościć będziemy drużyny z salezjańskich klubów sportowych z Torunia i Bydgoszczy. Rozpoczęcie zawodów Mszą św. o godz. 9.00.

Natomiast w niedzielę 28 maja zapraszamy wszystkie dzieci na Parafialny Dzień Dziecka, który rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do godz. 17.00.

* * *

Wyszła drukiem publikacja autorstwa ks. Proboszcza poświęcona bł. Paulinie Jaricot – założycielce Żywego Różańca. Zachęcam do nabycia jej w cenie 10 zł za egzemplarz.

* * *

Zapowiedzi przedślubne drugie:

Mariusz Barnat z Dębin i Milena Ruszkiewicz z Lubicza Górnego.

Patryk Batarowicz z Nakła n/Notecią i Karolina Gierat z Dębin

* * *

W następnym tygodniu mamy w parafii 10 solenizantów noszących imiona: Julia, Wiesława, Zuzanna Joanna, Magdalena, Grzegorz i Ewelina. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

22 maja      św. Julia, męczennica, +440

24 maja      św. Zuzanna, męczennica, św. Joanna, I w.

25 maja      św. Grzegorz VII, papież, +1085, św. Maria Magdalena de Pazzi, dziewica, +1607

W kalendarzu słowiańskim 22 maja wspominamy Wiesława, oraz w arabskim 26 maja Ewelinę

* * *

Intencje mszalne:

N  - 21.V - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

                    8.00 - +Jan +z rodziny Krzyżanowskich i Syrockich

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

Pn - 22.V - 18.00 - +Krystyna +Leszek +z rodzin Mądrzejewskich, Grabowskich i Właśniewskich

Śr  - 24.V - 18.00 - +Genowefa +Stefan Zalewscy

Cz - 25.V -   8.00 - +Krystyna +Jan Dembek

Sb - 27.V -   9.00 - Puchar bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

N  - 28.V - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

                    8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                  10.30 - +Ferdynand Sowa (1r) (transmisja on-line)

                 10.30 - ks. Proboszcz na plebanii odprawi Mszę św. o błog. Boże dla Karoliny Gierat i Patryka Batarowicza,

                                  którzy pragną 7 czerwca zawrzeć sakrament małżeństwa