2014-09-21

W przyszłą niedzielę naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, którzy w ostatnich latrach pracowali przy naszym kościele pragną podzielić się z nami wynikami swoich prac. Na oficjalną konferencję naukową na godz. 16.00 zaprosiłem imiennie członków Rady Parafialnej, Zarządu naszego klubu sportowego oraz przedstawicieli Bractwa Przemienienia Pańskiego i parafialnego zespołu Caritas. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc siedzących w naszej nowej świetlicy parafialnej pozostałych parafian zapraszam na sesję popularnonaukową bezpośrednio po sumie. W przypadku dużego zainteresowania istnieje możliwość powtórzenia takiej sesji popularnonaukowej w następnym tygodniu. Z tematyką obu spotkań można się zapoznać z plakatu oraz z okolicznościowego numeru naszej gazetki parafialnej.

W zamyśle jest stworzenie stałej ścieżki historycznej w Przecznie, która będzie służyć przez cały rok wszystkim chętnym poznania tysiącletniej historii Kościoła na terenie naszej parafii i w jej okolicy na Ziemi Chełmińskiej.

* * *

Parafialny zespół Caritas podjął inicjatywę niesienia pomocy ciężko chorej na nowotwór parafiance z Dębin Bożenie Pęcek. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszki na ten cel, którą gorąco polecam waszej ofiarności.

* * *

Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. w piątek o godz. 17.00.

* * *

Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania bezpośrednio po sumie.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii dwoje solenizantów mających za patrona św. Wacława. Osobiście polecam się waszej modlitwie, a solenizantce życzę wielu łask Bożych.

* * *

Intencje mszalne:

N    - 21.IX -    8.00 - +Wiktor (16r) +Janina Walczak +rodzice

                       10.30 -  w intencji wszystkich Parafian - prośba o deszcz

Pn  -   22.IX - 18.00 - +Marianna +Jan +z rodzin Górów i Garbaczów

Wt  -  23.IX -   8.00 - +Marta +Jan +Bernadeta +Adam +Stanisław

Śr   -  24.IX - 18.00 - +Mieczysław Zakrzewski

Czw -25.IX-    8.00 - +Małgorzata

Pt -    26.IX - 18.00 - +rodzice Marszałkowskich

Sb-    27.IX -   8.00 - +Anna +Józef +Paulina +z rodziny Sobańskich

N    - 28.IX -   8.00 - +Jan Tyburczy (1r)

                      10.30 - w intencji wszystkich Parafian