2017-10-22

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszego kościoła na spotkanie dekanalne wokół figury Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuję Marcinowi Stankiewiczowi, Adamowi Zielińskiemu oraz rodzinom Piotra Kowalskiego i Jana Rutkowskiego. Dziękuję wspólnocie Żywego Różańca za kwiaty. Dziękuję scholi, Katarzynie Kurzeja i służbie liturgicznej.

* * *

W naszej parafii gościmy od piątku harcerki zrzeszone w Skautach Europy, które przeżywają swój harcerski biwak z czynnym uczestnictwem w życiu liturgicznym naszej parafii. Dziękujemy za wasze świadectwo.

* * *

Przypominam o zajęciach naszego klubu sportowego. Sekcja tenisa stołowego spotyka się w środy w świetlicy w Wymysłowie o godz. 17, sekcja pływacka w czwartki na basenie w Chełmży o godz. 18, zaś sekcja piłkarska spotyka się przy dobrej pogodzie we wtorki o godz. 16 na boisku parafialnym oraz w soboty na sali w Brąchnowie o godz. 8. Uczestnictwo we wszystkich zajęciach jest bezpłatne. Wymaga jedynie minimalnego zaangażowania rodziców dziecka. Klub chce bowiem pomagać szczególnie rodzicom w wychowaniu ich dzieci.

* * *

W tym tygodniu dzieci zapraszam na nabożeństwa różańcowe w poniedziałek, środę i piątek.

* * *

W przyszłą niedzielę zapraszam członków Żywego Różańca na spotkanie w świetlicy w Wymysłowie na godz. 15.00. Opowiemy o ostatniej pielgrzymce do Fatimy oraz rozpoczniemy przygotowania do kolejnej pielgrzymki do Fatimy planowanej na 13 października przyszłego roku. Będzie również możliwość obejrzenia filmu o objawieniach fatimskich.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 20 solenizantów noszących imiona Marlena, Marcin, Daria, Iwona, Sabina, Szymon, Tadeusz i Wioletta. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych i opieki swoich patronów od chrztu świętego. Wspomnienia świętych patronów w kalendarzu liturgicznym:

24 października      św. Marcin, eremita, ok. +580

25 października      św. Daria, męczennica, siostra św. Chryzanta,+257

27 października      św. Sabina, męczennica, II/III w.

28 października      św. Juda Tadeusz i Szymon, apostołowie

* * *

N   - 22.X -    8.00 - int. Żywego Różańca z Dębin

                    10.30 - w intencji wszystkich Parafian

Pn  - 23.X - 18.00 - +Krystyna Mądrzejewska (11r)

Wt  - 24.X -  8.00 - +Maria Kryczka (int. z pogrzebu)

Śr   - 25.X - 18.00 - +Pelagia Zielińska (3r)

Czw- 26.X -  8.00 - o błog. Boże dla ks. prał. Jana Szponara w 60. rocznicę święceń kapłańskich

Pt   - 27.X - 18.00 - o błog. Boże dla Zofii i Adama Finc

Sb  - 28.X -   8.00 - +Bolesława +Zenon +Krzysztof Kryczka

N   - 29.X -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - int. Żywego Różańca z Wymysłowa