2020-03-15

W związku z apelem księży biskupów nasz kościół będzie otwarty dla modlitwy przez cały dzień od godz. 8 do godz. 18. Mamy zainstalowany system antywłamaniowy, który zabezpiecza wejście na chór i do prezbiterium. Proszę również o zamykanie drzwi wejściowych, gdyż cieszymy się z  ogrzewania kościoła. Będę również do dyspozycji z posługą spowiedzi św. na godzinę przed każdą Mszą św. W pozostałym czasie w ciągu dnia można zadzwonić telefonicznie i jeśli będę na plebanii to przyjdę do kościoła, aby spokojnie wyspowiadać penitentów.

* * *

Katecheza przed bierzmowaniem zostaje do świąt odwołana. Młodzież proszę o przeczytanie w tym czasie katechizmu YOUCAT i o modlitwę w intencji otwarcia się na działanie Ducha Świętego. Proszę o podpisanie listy obecności przez młodzież lub ich bliskich, którzy przekażą im tę prośbę.

* * *

Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. proszę w tym tygodniu o telefoniczny kontakt z pracownią krawiecką, aby uzgodnić wymiary alby. Numer telefonu 56-654-34-21.

* * *

Przed tygodniem nasze dziewczęta brały udział w XXIV Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu. Cieszą medale za zajęcie II miejsca i ten najcenniejszy puchar Ministra Sportu dla drużyny prezentującej najlepsze "wartości sportowo-etyczno-moralne" spośród 30 drużyn startujących w trzech kategoriach wiekowych chłopców, jak i dziewcząt z całej Polski.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 19 solenizantów noszących imiona: Zbigniew, Patryk, Józef i Benedykt. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

17 marca       św. Patryk, biskup, +461, patron Irlandii

19 marca       św. Józef, oblubieniec NMP

21 marca       św. Benedykt z Nursji, założyciel zakonu, +547 (kalendarz przedsoborowy)

* * *

N   - 15.III - III Niedziela Wielkiego Postu

                     8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +Monika Cybulska +Jan +Ryszard +Jerzy

Pn - 16.III - 18.00 -

Wt - 17.III -  8.00 - +Jerzy Muszytowski

Śr  - 18.III - 18.00 - +Jan (5r) +z rodzin Smyk i Zasackich

Czw-19.III - uroczystość św. Józefa

                     8.00 - +Józef +Władysława Amtmańscy

Pt  - 20.III - 18.00 - +Tadeusz +Jan Kardas +Ryszard Olszak

Sb - 21.III -   8.00 -

N   - 22.III - IV Niedziela Wielkiego Postu

                    8.00 - +Kazimiera +Józef Mądrzejewscy

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian