2020-05-24

Przypominam, że obecnie 15 osób może uczestniczyć w każdej liturgii wewnątrz kościoła, nie licząc służby liturgicznej, oraz 30 osób na zewnątrz. Wszystkich obowiązuje noszenie maseczek. Dodatkowo udzielam Komunii św. o godz. 13.00. Cały czas oczekuję na indywidualne zaproszenia do odwiedzenia z posługą sakramentalną osób przebywających na stałe w domach.

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam do nawiązania ze mną kontaktu internetowego, aby omówić formę waszego czynnego udziału w katechezie. Zapraszam też do wysłuchania ze strony internetowej pierwszej wirtualnej katechezy. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej zapraszam o pozostanie w kościele po Mszy św. o godz. 12.00.

Szczegółowy przebieg trasy procesji w Boże Ciało po wszystkich ulicach naszej parafii jest wywieszony w kruchcie kościoła oraz na stornie internetowej. Zachęcam również, aby zabrać biuletyn parafialny także dla sąsiadów, którzy jeszcze nie zdecydowali się na przyjście do kościoła, aby informacja o wyjątkowej w tym roku procesji Bożego Ciała dotarła do wszystkich parafian.

* * *

Na ołtarzu podczas Mszy św. umieszczone są wyjątkowo cenne relikwie św. Rozalii, które trafiły do Torunia bezpośrednio po jej kanonizacji w XVII wieku. Zachęcam do modlitwy całymi rodzinami za wstawiennictwem św. Rozalii i św. Rocha, aby pandemia koronawirusa ominęła naszą parafię, czego doświadczyli już nasi przodkowie po cudownym uzdrowieniu ostatniego mieszkańca parafii podczas epidemii cholery w 1737 r. Proponuję uczestnictwo we Mszy św. o godz. 18.00 i pielgrzymkę z różańcem do kapliczki św. Rozalii w przeczeński lasku.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 18 solenizantów noszących imiona: Magdalena, Grzegorz, Ewelina, Paulina, Julian, Wiktor, Bogusława, Urszula, Magdalena, Ferdynand i Joanna. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

25 maja         św. Grzegorz VII, papież, +1085, św. Maria Magdalena de Pazzi, dziewica, +1607

27 maja         św. Julian, męczennik, +297

28 maja         św. Wiktor I, papież, męczennik, +199

29 maja         św. Urszula Ledóchowska, wychowawczyni, +1939, św. Magdalena, zakonnica, +1865

30 maja         św. Ferdynand III, król, +1252, św. Joanna d'Arc, dziewica, +1431          

* * *

N  - 24.V - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

                    8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                  10.30 - +Helena +Władysław +Henryk Lasek +Kazimierz Okoń (transmisja on-line)

                  12.00 - +Stanisława Łubianka

Pn - 25.V - 18.00 - +Tomasz +Gertruda +Seweryn Mięsikowscy +Rafał Świebodziński

Wt - 26.V -   8.00 - +Krystyna Dembek (2r)

Śr  - 27.V - 18.00 - +Regina Dokurno (8r) +Bogusława Rakowska (7r)

Czw-28.V -  8.00 - o błog. Boże dla Mirka, Mateusza oraz Eweliny i Mirosława

Pt  - 29.V - 18.00 -+Ryszard Janiszewski

Sb - 30.V -   8.00 -

N - 31.V - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

                  8.00 - +Wiktor +Janina +z rodziny Walczaków

                10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

                12.00 - o błog. Boże dla neoprezbitera ks. Przemysława Witkowski z parafii pw. św. Walentego w Łążynie

* * *

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.