2016-11-01

Przez całą oktawę uroczystości Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzając cmentarz możemy raz dziennie uzyskać łaskę odpustu zupełnego dla naszych zmarłych. Wymagany jest stan łaski uświęcającej oraz wewnętrzna decyzja o pragnieniu podążania w życiu drogą błogosławieństw, którą dziś usłyszeliśmy w Ewangelii.

* * *

Można zgłaszać imiona zmarłych za których będziemy się modlić w wypominkach jednorazowych jutro w Dzień Zaduszny przed każdą Mszą św. oraz wypominki roczne, które odprawiamy w niedziele całego roku. Można również zamawiać już intencje mszalne na przyszły rok.

* * *

W związku z przygotowaniem do zwierzenia się Jezusowi Chrystusowi Królowi jako Panu naszego życia, do czego zostaliśmy wszyscy zaproszeni przez Episkopat Polski, w niedzielę Chrystusa Króla 20 listopada na zakończenie Roku Miłosierdzia, ulega modyfikacji przygotowanie młodzieży naszej parafii do bierzmowania.

Z pomocą młodzieży z Bydgoszczy przeżyjemy w kolejne niedziele nabożeństwa ewangelizacyjne. W związku z tym zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania, jak i starszą już bierzmowaną, w pierwszy piątek miesiąca do spowiedzi św. i na Mszę św. godz. 18.00. Po Mszy św. półgodzinna katecheza w świetlicy parafialnej wprowadzi nas w program nabożeństw ewangelizacyjnych, które odbędą się w dwie kolejne niedziele 6 i 13 listopada bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Bardzo proszę rodziców, by tak zorganizowali ten czas południowy w niedzielę, aby pomóc młodzieży uczestniczyć w tym przygotowaniu do osobistego przyjęcia Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela.

* * *

Wt   -  1.XI - Uroczystość Wszystkich Świętych

                       8.00 - + z rodziny Dokurno, Kołpackich, Rudomino i Rakowskich

                     10.30 - w intencji wszystkich Parafian

                                  procesja na cmentarzu

Śr   -  2.XI - wspomnienie Wszystkich Zmarłych - św. Tobiasz

                       8.00 - w intencjach Ojca Świętego

                     12.00 - w intencji wszystkich zmarłych

                     18.00 - +Jan Tyburczy

Czw - 3.XI -   8.00 - +Eugeniusz Sobański

Pt    - 4.XI - od 8.00 - odwiedziny chorych

                    od 17.00 - spowiedź św.

                    18.00 - +z rodzin Sowów i Filipków

Sb   - 5.XI -   8.00 - różańcowe nabożeństwo pierwszo-sobotnie