2022-05-15

W sobotę w Rumii nasi chłopcy rywalizowali w mistrzostwach inspektorialnych Salezjańskiej Organizacji Sportowej w piłce nożnej z drużynami salezjańskimi od Szczecina do Torunia i zajęli 3 miejsce.

* * *

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam dziś w ramach katechezy na projekcję filmu poświęconego św. Ignacemu Loyoli.

* * *

Wszystkich parafian zapraszam dziś do naszej świetlicy parafialnej na projekcję najnowszego filmu poświęconego objawieniom w Fatimie na godz. 16.00

* * *

W ramach przygotowania paczek, które zostaną wysłane na Ukrainę, przeprowadzimy w przyszłą niedzielę zbiórkę pieniędzy do puszki przed każdą Mszą św.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 9 solenizantów noszących imię Jędrzej, Sławomir, Aleksandra, Julia i Wiesława. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

16 maja         święto św. Andrzeja Bobola, kapłana i męczennika, +1657, patrona Polski

18 maja         św. Aleksandra, męczennica, +303

22 maja         św. Julia, męczennica, +440

* * *

N  - 15.V - V Niedziela Wielkanocna

                    8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                  10.30 - +Jolanta +Leon +Czesław Przybyszewscy [Kazanie on-line]

Pn - 16.V - 17.00 - +ks. Andrzej Boniecki

Wt - 17.V -  8.00 - AMDG

Śr  - 18.V - 18.00 - +Alojzy Lewandowski

Cz - 19.V -   8.00 - +Grażyna +Ryszard Pawłowscy

Pt  - 20.V - 18.00 - +Franciszek +Waleria +Jakub Jankowscy +Marta Rutkowska

Sb – 21.V -   8.00 - o błog. Boże dla rodziny Piotra

N  - 22.V - VI Niedziela Wielkanocna

                   8.00 - +Krystyna +Leszek +z rodzin Mądrzejewskich i Właśniewskich

                 10.30 - w intencji wszystkich Parafian

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….