2023-12-10

Podziękowanie od Proboszcza:

Raz jeszcze dziękuję za modlitwę. Szczególnie doświadczyłem jej mocy, gdy po autoprzeszczepie szpiku przez dwa tygodnie leżałem podłączony rurkami do aparatury bez sił do samodzielnego wstawania. Po ostatniej konsultacji już po powrocie do Torunia wszystkie wyniki są bardzo dobre. Potrzeba tylko kilku miesięcy, aby wzmocnić się i nabrać odporności. Konieczna jest więc dalsza izolacja. Służę więc wam przez telefon oraz codzienną modlitwą.

Miłym zaskoczeniem był dla mnie remont klatki schodowej na plebanii. Dziękuję osobom które pracowały na plebanii: Elżbiecie Becker, Elżbiecie Bryska. Elżbiecie Gierat, Iwonie Przybyszewskiej, Rozalii i Zenonowi z Torunia oraz stolarzowi Krzysztofowi Jaśniewskiemu. Dziękuję też sponsorom remontu: Ewie Maciejewskiej, Halinie Syrockiej, Hannie Rzepka, Tadeuszowi Gendkowi, Lucynie Szugajew, Mirosławowi Barnatowi, Renacie Krzyżanowskiej, Bogumiłowi Maciejewskiemu, rodzinom Lewandowskich, Przybyszewkich, i Wicińskich oraz osobom spoza parafii: Piotrowi Wiśniewskiemu, Tereni Żelazko, Zenkowi Zduniakowi, Krysi Krystek i pani Bożenie z Torunia.

Osobne podziękowania składam naszej młodej scholi parafialnej za piękny plakat powitalny.

Przy tej okazji chciałbym Wam również sprezentować kolejny numer miesięcznika „W naszej Rodzinie” wraz z katalogiem wysyłkowym, który może pomóc w zakupie wartościowego upominku na święta. Oczywiście, jeśli ktoś przekonał się już do prenumeraty może złożyć ofiarę do puszki.

* * *

Katecheza przed I Komunią św. dziś w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30 w salce katechetycznej. Natomiast w poniedziałek o godz. 18.00 w salce katechetycznej obejrzymy godzinny film uczestnictwie we Mszy św. Obecność obowiązkowa.

* * *

W sobotę rozpoczynamy spowiedź św. adwentową z udziałem księży z dekanatu. W naszej parafii księża przyjadą już w sobotę o godz. 10.30.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii solenizantów noszących imiona: Waldemar, Daniel, Daniela, Waldemar i Aleksander. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

11 grudnia    św. Daniel, słupnik, +493

12 grudnia    św. Aleksander, bp Jerozolimski, męczennik, +250

w kalendarzu germańskim 11 grudnia wspominamy Waldemara

* * *

Intencje mszalne:

N  - 10.XII - II Niedziela Adwentu

                      8.00 - +Bożena Rzepka

                    10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transisja on-line)

Śr - 13.XII - 18.00 - +Jan +Krystyna Dembek

Pt - 15.XII - 18.00 - +Anna (6r) +z rodzin Smyk i Zasackich

Sb - 16.XII - od 10.30 - spowiedź św.

ok. 11.00 - Msza św. +Benedykt +Eugeniusz +Stefania Kran +Bronisława +Edmund Klarkowscy

N  - 17.XI - III Niedziela Adwentu

                       8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                     10.30 - +Irena +Władysław Finc +Genowefa Iglewska +Michał Dębiński (transisja on-line)