2023-03-05

Ks. Proboszcz przebywa jeszcze w szpital. W piątek postawiono ostateczną diagnozę – chorobę o nazwie szpiczak plazmocytowy. W poniedziałek jest planowany powrót ks. Proboszcza do Przeczna. Leczenie tego nowotworu potrwa przynajmniej pół roku i w tym czasie jego organizm będzie wymagał szczególnej ochrony. Dlatego kontakt osobisty z ks. Proboszczem będzie możliwy wyłącznie przez telefon. Natomiast sprawy duszpasterskie, takie jak np. odwiedziny chorych czy pogrzeby, będą w tym czasie załatwiali księża z sąsiednich parafii.

* * *

Młodzież przygotowującą się do bierzmowaniem zapraszam dziś po sumie do świetlicy parafialnej na katechezę z młodzieżą, która przyjechała z diecezji pelplińskiej, aby podzielić się swoim doświadczeniem przeżywania rekolekcji oazowych. Z kolei wyjazd naszej młodzieży na trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne do Pelplina zaplanowany jest w dniach od 17 do 19 marca.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 8 solenizantów noszących imiona: Agnieszka, Felicja, Beata, Justyna i Grzegorz. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

  6 marca       św. Agnieszka z Pragi, klaryska, +1282

  7 marca       św. Felicyta, męcz. +203

  8 marca       św. Beata, męczennica z Afryki, +III w.

12 marca       św. Grzegorz Wielki, papież i dr Kościoła +604, św. Justyna, benedyktynka, +1319

* * *

N   - 5.III - II Niedziela Wielkiego Postu

                     8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   od 9.00 do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                   10.30 - +Stanisław Dokurno (13r) (transmisja online)

Pn  -  6.III - 18.00 - +Kazimierz Maciejewski

Śr  -   8.III - 18.00 - +Bronisław +Bronisława +z rodziny Sadowskich

Pt   - 10.III - 18.30 - (zmiana godziny) - +Kazimierz Wiciński +Czesław +Lubomira Kardas

12.III - III Niedziela Wielkiego Postu

                     8.00 - +Eugeniusz Okoń +Krystyna Lewicka +Wiesław Przybyłowicz

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja online)

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele Toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….