2022-10-16

Trwa miesiąc różańcowy. Maryja w Fatimie zapewniała nas o mocy codziennej modlitwy różańcowej, która może wyjednać pokój i nawrócenie Rosji. Jest to najpotężniejsza broń, którą Bóg złożył w nasze ręce. Oby nie było nikogo spośród nas, kto zaniedba, zwłaszcza w październiku, codzienną modlitwę różańcową. Jeśli tylko to możliwe to odmawiajmy ją we wspólnocie rodzinnej, przyjaciół bądź w kościele w łączności z Mszą św.

* * *

Dziękuję wszystkim uczestnikom uroczystości bierzmowania. Dziękuję młodzieży, rodzicom i świadkom bierzmowania. Dziękuję dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. i ich rodzicom.  Dziękuję służbie liturgicznej. Dziękuję wszystkim za modlitwę, złożone ofiary i prace porządkowe. Za przygotowanie kolacji dla księży dziękuję Elżbiecie Becker i Agnieszce Łubianka.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 12 solenizantów noszące imiona: Łukasz, Irena, Jan i Marlena. Solenizantkom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

18 października          św. Łukasz Ewangelista

20 października          św. Jan z Kęt, kapłan, +1473, św. Irena Portugalska

* * *

N  - 16.X -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - int. Żywego Różańca z Dębin [Kazanie on-line]

Pn  - 17.X - 17.00 - +Stefan (8r) +z rodzin Waleckich i Gałków

Wt - 18.X -   8.00 - +Jerzy Kwiatkowski

                   18.00 - +Stefania Liwak (int. z pogrzebu)

Śr  - 19.X - 18.00 - +Henryk Zimmermann +z rodziny

Cz - 20.X -   8.00 - o błog. Boże dla Julity

Pt  - 21.X - 18.00 - +Krystyna (16r) +Leszek +z rodzin Mądrzejewskich i Właśniewskich

Sb - 22.X -   8.00 - o błog. Boże dla rodziny Beaty i Adama Zakrzewskich

N  - 23.X -  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - int. Żywego Różańca z Wymysłowa [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….