2022-05-08

Parafialny Dzień Dziecka odbędzie się w tym roku w niedzielę 5 czerwca. Osoby zainteresowane organizacją zapraszam na spotkanie w poniedziałek 9 maja na godz. 19.00

* * *

W ramach pomocy najuboższym mieszkańcom na Ukrainie Caritas zorganizowała akcję wysyłek paczek zawierających podstawowe produkty dla jednej rodziny ukraińskiej na okres tygodnia. Dokładny spis produktów żywnościowych dla dorosłych i dzieci oraz artykułów chemicznych i kosmetycznych znajduje się wewnątrz kartonu. Produkty można zakupić indywidualnie lub wspólnie: do jednej paczki, bądź hurtowo do kilku paczek. Następnie należy paczki dostarczyć do diecezjalnego centrum Caritas w Przysieku. Z góry dziękuję rodzinom, które podejmą się takiej formy pomocy.

* * *

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam dziś w ramach katechezy na projekcję filmu Mela Gibsona „Apocalypto”

* * *

Za pomoc w pracach na terenie boisk sportowych dziękuję Rafałowi Ruszkowskiemu i Andrzejowi Jakóbczakowi.

* * *

W przyszłą niedzielę 15 maja zapraszam do naszej świetlicy parafialnej na projekcję najnowszego filmu poświęconego objawieniom w Fatimie na godz. 16.00

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 8 solenizantów noszących imię  Maciej i Zofia. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

14 maja         św. Maciej Apostoł, ok. +50

15 maja         św. Zofia, wdowa, męczennica, +II w.

* * *

N   -  8.V - IV Niedziela Wielkanocna

                    8.00 - +Władysław (22r) +Wacława Żeglarscy

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

Pn -   9.V - 18.00 - o błog. Boże dla rodziny Stanisławy

Wt - 10.V - 18.00 - +Waldemar Kardas (int. z pogrzebu)

Śr  - 11.V - 18.00 - +Anna +Tadeusz Tur

Cz - 12.V -   8.00 - int. dziękczynna za zdrowie

Pt  - 13.V - 18.00 - +Stefania +Stanisław +Antoni Pęcek

Sb - 14.V -   8.00 - +Stefan +Józefa +Felicja +Eugeniusz

N  - 15.V - V Niedziela Wielkanocna

                   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                 10.30 - +Jolanta +Leon +Czesław Przybyszewscy (transmisja on-line)

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….