2021-11-28

Rozpoczyna się Adwent. Przeżyjmy ten czas w klimacie osobistych rekolekcji przez uczestnictwu we Mszach św. roratnich w ciągu tygodnia, na przemian o godz. 7 rano lub 18 wieczorem.

* * *

Można już zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece Caritas-u w cenie 10 zł lub 15 zł.

* * *

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam w adwencie na katechezy do świetlicy parafialnej w każda niedzielę o godz. 11.30.

* * *

W sobotę 27 listopada odbył sie w Bydgoszczy Salezjański Turniej Piłki Nożnej. Drużyna naszych chłopców z rocznika 2010 i młodszych zajęla II miejsce za drużyną z SL-SALOS Toruń, a przed drużynami z Bydgosczy. Druzyna dziewcząt zajęła III miejsce, a chłopcy z rocznika 2008 zajeli IV miejsce. Dziękuję Tomaszowi Gałce i rodzicom za zorganizowanie wyjazdu na cały dzień do Bydgoszczy.

* * *

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Modlitwą oraz zbiórką pieniędzy do puszki wspierać będziemy naszych rodaków, którzy pozostali na terenach byłego Związku Radzieckiego.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 24 solenizantów noszące imię Andrzej, Natalia, Paulina, Barbara i Krystian. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

30 listopada  św. Andrzej, apostoł

1 grudnia      św. Natalia, wdowa, ok. +305

2 grudnia      św. Paulina, męczennica, ok. +305

4 grudnia      św. Barbara, dziewica, męczennica, ok. +305

4 grudnia      bł. Krystiana, bp Ziemi Chełmińskiej i całych Prus, +1245

* * *

N  - 28.XI - I Niedziela Adwentu

                    8.00 - +Mieczysław Dębek (4r)

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

Pn - 29.XI - 18.00 - +Henryk Zimmermann

Wt- 30.XI -   7.00 - o łaskę wiary dla Andrzeja

Śr  - 1.XII - 18.00 -  +Adam Januszewski (int. z pogrzebu)

Cz - 2.XII -   7.00 - o łaskę wiary dla Andrzeja

Pt - 3.XII - od 8.00 - odwiedziny chorych

                  od 17.00 - spowiedź św.

                  18.00 - +Marian Godlewski (int. z pogrzebu)

Sb - 4.XII -  7.00 - int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

                                nabożeństwo pierwszosobotnie 

N  - 5.XII - II Niedziela Adwentu

                      8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    od 9.00 do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                    10.30 - +Zygmunt +z rodziny Marszałkowskich (transmisja on-line)

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….