2015-04-12

Dzisiejszą II Niedzielę Wielkanocną, z woli św. Jana Pawła II, przeżywamy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna 71. Tydzień Miłosierdzia. W środę zapraszam parafialny zespół Caritas na godz. 19.00. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę funduszy na pomoc realizowaną przez Caritas diecezjalny.

* * *

Wszystkie dzieci zapraszam na film o objawieniach Matki Bożej w Fatimie w najbliższy czwartek na godz. 17.00. Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszam szczególnie młodzież na film „Bóg nie umarł” bezpośrednio po sumie.

* * *

Otrzymałem podziękowania od uczestników Triduum Paschalnego, którzy przyjechali do nas w tym roku z Torunia, Bydgoszczy, Gdańska i Białegostoku. Szczególne podziękowania za przygotowane posiłki i za całą atmosferę modlitewną w parafii.

* * *

Rozpoczęliśmy już tegoroczne prace konserwatorskie i remontowe. Zakończyliśmy malowanie elewacji zewnętrznej plebanii. Rozpoczęliśmy renowację fresku w prezbiterium, który ma być gotowy do końca kwietnia. Prace będą sfinansowane w 50% z funduszy Konserwatora Wojewódzkiego. Dzięki wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 70% kosztów rozpoczęły się prace przy konserwacji ołtarza głównego. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec września. W przygotowaniu jest remont całego dachu na kościele dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które pokryje 75% kosztów. Przy tej okazji planowany jest remont dachu na kostnicy. Kończy się sezon grzewczy w kościele. Z punktu widzenia konserwatorskiego ten rodzaj ogrzewania, który zastosowaliśmy w naszym kościele, okazał się optymalny. Bóg zapłać 50 rodzinom, które złożyły swoje ofiary, głównie podczas kolędy, na pokrycie kosztów energii. Liczę na wsparcie od pozostałych rodzin. Teraz czekam na rachunki z energetyki, które powinny dojść w ciągu miesiąca.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 7 solenizantów noszących imię: Przemysław, Cezary, Justyna i Bernadeta. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki waszych patronów od chrztu świętego.

* * *

N    - 12.IV - Niedziela Miłosierdzia

                        8.00 - o zdrowie Stanisławy i Mieczysława Dębków

                      10.30 - w intencji wszystkich Parafian

Pn  -  13.IV - 18.00 - +Ludwik +Rozalia +Kazimierz +Michał Kalemba

Wt   - 14.IV - św. Justyn, filozof, męczennik, ok. +165

                       bł. Cezary de Bus, zakonnik, +1607

                        8.00 - +Józef +Wanda Korzeneccy +Stefan Okseniuk

Śr    - 15.IV - 18.00 - +Jerzy +Janina +Kazimierz Filipek

Czw - 16.IV - św. Bernadetta Soubirous, dziewica, +1879

                        8.00 - +Anna +Aniela

Pt    - 17.IV - 18.00 - +z rodziny Filipków

Sb   - 18.IV -   8.00 - +Emilia Mikulska

                      17.00 - 25-lecie ślubu Iwony i Jana Przybyszewskich

N    - 19.IV - III Niedziela Wielkanocna

                       8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                     10.30 - +Henryk Śliwiński