2022-08-28

Trwa zbieranie podpisów pod inicjatywą ustawodawczą, która ma na celu ochronę chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie, aby nie można było bezkarnie naśmiewać się z naszej wiary. Osoby, które pragną zbierać takie podpisy w najbliższym tygodniu do 5 września w swoich wioskach proszę o odebranie w zakrystii stosownych dokumentów.

* * *

Młodzież, która pragnie wziąć udział w pielgrzymce do Częstochowy oraz sanktuarium bł. Karoliny Kózka w Zabawie w dniach 10 i 11 września proszę aby pozostała na kilka minut w kościele po Mszy św. o godz. 10.30.

* * *

Zapowiedzi przedślubne drugie:

Krystian Strzyżewski z Przeczna i Agata Gulczyńska z Łążyna

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 1 solenizantkę noszącą imię Rozalia. Solenizantce życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swojej patronki. W przyszłą niedzielę 4 września, w dniu wspomnienia św. Rozalii, odprawimy dodatkową Mszę św. o godz. 14.00 po której wyruszymy z pielgrzymką różańcową do kapliczki św. Rozalii w przeczeńskim lasku. W sposób szczególny zapraszamy wszystkie dzieci na inaugurację nowego roku szkolnego. Na zakończenie pielgrzymki poświęcimy nowe przybory szkolne oraz później zapraszamy na inaugurację zajęć w naszym klubie sportowym na terenie naszego boiska.

* * *

N  - 28.VIII -    8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                        10.30 - +Marta Rutkowska +Waleria +Franciszek +Jakub Jankowscy [Kazanie on-line]

Pn  - 29.VIII - 18.00 - +Marian Śliwiński (18r)

Wt - 30.VIII -   8.00 - +Marek +Wiktor +Alfons +Stefan

Śr  - 31.VIII - 18.00 - +Antoni Gierat

Cz   -  1.IX  -  18.00 - +Ferdynand Sowa

Pt    -  2.IX - od 8.00 - odwiedziny chorych

                     od 17.00 - spowiedź św.

                     18.00 - +Barbara Grabowska (8r)

Sb   -  3.IX -   8.00 - int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

                                nabożeństwo pierwszo-sobotnie

N   -  4.IX -   8.00 - +Wacława +Franciszek +Jan Obermueller

                      od 9.00  do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                     10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

                     14.00 - +Henryk Gałka

                                  procesja do kapliczki św. Rozalii

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….