2019-09-22

Nasza zabytkowa podłoga z XVII wieku po zabiegach konserwatorskich odzyskała swoje piękno. Obecnie nie będzie wymagać pastowania. Otrzymaliśmy nowy mop, który umożliwia przemycie podłogi z minimalną ilością wody. Na spotkaniach rad parafialnych duszpasterskiej i gospodarczej ustaliliśmy, że na liście do sprzątania kościoła nie będziemy uwzględniać rodzin w których wszyscy domownicy ukończyli 70 lat, bądź z innych powodów nie mają możliwości pracy w kościele. Oczywiście te rodziny mogą się włączyć np. do zakupu świeżych kwiatów. Jest również gorąca prośba do parafian, którzy systematycznie uczęszczają na Mszę św. niedzielną, aby pomogli w życzliwy sposób wprowadzić zwyczaj nie wchodzenia do kościoła kobiet w cienkich szpilkach, które nieodwracalnie niszczą drewnianą podłogę. Szeroki wysoki obcas jest najprostszym rozwiązaniem.

* * *

Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. proszę pozostanie dzisiaj z dziećmi po Mszy św. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na katechezę w przyszłą niedzielę 29 września po sumie na godz. 11.30 do świetlicy parafialnej.

* * *

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na cele Caritasu.

* * *

W minionym tygodniu imieniny obchodziło 15 parafian mających jako swoich patronów: św. Edytę, księżniczka z Wilton, dziewica, +985, św. Kamilę z Tuluzy, +418, św. Roberta Bellarmina, jezuitę, dr Kościoła, +1621, św. Stanisława Kostkę, patrona polskiej młodzieży +1568,  św. Zuzannę z Eleuteropolis, męczennicę z III w, św. Mateusza, apostoła i ewangelistę oraz św. Tomasza z Villanueva, biskup, +1555.

W najbliższym tygodniu mamy natomiast w naszej parafii 11 solenizantów noszących imiona:  Wacława, Michał, Rafał i Gabriela. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów. W bieżącym tygodniu wspominamy w liturgii:

28 września     św. Wacław, król, męczennik, ok.+929;

29 września     św. Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel

* * *

N  - 22.IX -   8.00 - +Jan +Jadwiga Kryczka

                    10.30 - w intencji wszystkich Parafian

Pn - 23.IX - 18.00 - +Marianna Walicka

Wt - 24.IX -  8.00 - + ks. Bernard Cybulski

Śr  - 25.IX - 18.00 - +Jan +Józefina Obermüller +Kazimierz Sosnowski +z rodziny Boltów

Czw-26.IX -  8.00 - +ks. inf. Zygfryd Urban - emerytowany proboszcz z Chełmży

Pt  - 27.IX - 18.00 - +Gertruda +Seweryn Mięsikowscy +Maryla +Tadeusz Ordon

Sb  - 28.IX -  8.00 - +Michał

N   - 29.IX -  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +Jan Tyburczy (6r)