Aktualności

Transmisje z liturgii w okresie pandemii koronawirusa

Powoli kończy sie okres surowych restrykcji sanitarnych. Nadal przewidujemy transmisje z liturgii niedzielnej i świątecznej Mszy św. o godz. 10.30, szczególnie dla osób chorych.

Archiwalne nagrania samej Liturgii Słowa poczynając od Niedzieli Trójcy Świetej można odsłuchać TUTAJ.

Można również TUTAJ przesłuchać archiwalne homilie wraz z całą Liturgią Słowa z okresu paschalnego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

1 listopada - uroczystość Wszystkich Świętych

W uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada będą trzy Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 12.00 z nagłośnionym terenem całego cmentarza, abyśmy mogli swobodniej uczestniczyć w liturgii i nawiedzeniu grobów. Nie będzie natomiast wspólnej procesji na cmentarzu. W tym roku decyzją Stolicy Apostolskiej cały listopada (a nie jak dotychczas oktawa uroczystości Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada) jest okresem w którym w sposób szczególny możemy poprzez łaskę odpustu zupełnego pomóc zmarłym. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wewnętrzna decyzja o zerwaniu z każdym grzechem oraz dowolna modlitwa na cmentarzu. Księża biskupi apelują o rozłożenie odwiedzin cmentarzy w kolejne dni po uroczystości Wszystkich Świętych.

20 październik - zmarł nasz przyjaciel bp Bogdan Wojtuś

Przyjmował nas kilka razy, gdy z dziećmi I-Komunijnymi pielgrzymowaliśmy do grobu św.Wojciecha w Gnieźnie.

10 października - beatyfikacja Karola Acutis

Karol urodził się 3 maja 1991 r., w dniu święta NMP Królowej Polski. Zostało ochrzczony 18 maja, w dniu 71 urodzin Jana Pawła II. Był Włochem, choć jego babcia była Polką, a jego opiekunką była polska studentka... Do I Komunii św. przystąpił, gdy miał 7 lat i odtąd każdego dnia uczestniczył w Mszy św. i karmił się Eucharystią... Mówił: "Eucharystia to moja autostrada do nieba". Jako młody chłopak zafascynował się komputerami, tworzył programy i strony internetowe.  Najbardziej znana jest strona poświęcona cudom Eucharystycznym. Znając zagrożenia wynikające z nadużywania internetu mówił: "Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako kserokopie".  Gdy miał 15 lat zwykłe przeziębienie niespodziewanie przekształciło się w galpującą białaczkę. Umiera w opinii świętości 12 października 2006 r. W 2019 r., gdy jego ciało przeniesiono do sanktuarium w Asyżu, okazało się, że pozostało w stanie nienaruszonym. Papież Franciszek ukazuje przyszłego świętego jako patrona dla młodzieży. Beatyfikowany będzie 10 października w Asyżu.

3 październik - Inauguracja roku SALOS-u

Tradycyjnie wraz z SALOS-em z Torunia rozpoczęliśmy rok pracy od Mszy św. w Przecznie i rozgrywek piłkarskich połączonych z ogniskiem.

27 września - Puchar Akademii Sarenek

Następnego dnia w deszczowej pogodzie nasze dziewczyny wystartowały w zawodach organizowanych w pobliskiej Złejwsi Małej, która jest większą wioską od sąsiedniej Złejwsią Wielkiej...

25-26 września - Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Kutnie

To najważniejsze wydarzenie w kalendarzu Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polski. Po eliminacjach w 5 inspektoriach salezjańskich najlepsze drużyny spotykają się na wielkim finale. Po jednej drużynie z każdej inspektorii (4 Salezjanów i 1 Sióstr Salezjanek) oraz drużyna gospodarzy.

 

10 września wznowienie zajęć na basenie

Po przerwie, związanej z ograniczeniami sanitarnymi od 7 marca i remoncie basenu, 10 września wznawiamy zajęcia na basenie w każdy czwartek od godz. 18.00 do 20.00. Zapraszamy!

Zajęcia są dofinansowane

przez: oraz Powiat toruński

6 września - I Komunia św.

Zmiana terminu podyktowana była trudnościami związanymi z ograniczeniami sanitarnymi...

4 września procesja do kapliczki św. Rozalii

Tradycyjnie na rozpczęcie roku szkolnego udamy się po Mszy św. o godz. 18.00 z różańcem do kapliczki św. Rozalii w przeczeńskim lasku. W tym roku procesja będzie miała wyjątkowy charakter z racji modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa. Wezmą w niej również udział samorządowcy z całej naszej Gminy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także poprzez łącza internetowe.

16-23 sierpnia - obóz sportowy w Tatrach

3 i 5 sierpnia - Spływy kajakowe

12 lipca godz. 16.00 - Koncert organowy

Zapraszam na kolejny kncert w wykonaniu Ennio Cominettiego - wybitnego organisty z Włoch.

Początek wakacji

Wspólnota SALOS-u od rozgrywek piłkarskich połączonych z ogniskiem rozpoczęła czas zajęć wakacyjnych.

Ciąg dalszy odmrażania duszpasterstwa

Przestały obowiązywać limity osób mogących uczestniczyć w kulcie religijnym w kościele lub na wolnym powietrzu. Jedynym warunkiem jest używanie maseczek (zasłaniających usta i nos) wewnątrz kościoła. Natomiast na zewnątrz (procesje, pogrzeby itp.) zachowanie dystansu 2-metrowego lub używanie maseczek. Z dniem 6 czerwca odwołana została również dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.

Przygotowanie do bierzmowania

Zapraszam do czynnego włączenia się młodzieży przy wsparciu internetu. Kolejna katecheza TUTAJ.

Procesja Bożego Ciała

W tym roku prcesja Bożego Ciała dotarła do wszystkich domów naszej parafii. Poniżej trasa i przebieg procesji.

Pogrzeb śp. Stanisławy Łubianka (+12.V.2020)

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę 16 maja o godz. 10.00 wspólną modlitwą różańcową w kostnicy. Msza św. zostanie odprawiona w kościele o godz. 11.00. Z uwagi na ograniczenia sanitarne i liczną rodzinę Zmarłej, w pogrzebie uczestniczyć może wyłącznie najbliższa rodzina. Pozostałych Parafian i przyjacół Zmarłej zapraszamy do łączności duchowej za pośrednictwem transmisji internetowej. Śp. Stnisława spocznie na wieczny odpoczynek przy swoim mężu śp. Wiesławie. Kolejne Mszae św. w intencji śp. Stanisławy zostaną odprawione w niedzielę 24 maja o godz. 12.00 oraz w czwartek 18 czerwca o godz. 18.00.

Odmrażanie duszpasterstwa

Przy łagodzeniu obostrzeń sanitarnych czas wracać do normalnego uczestnictwa w duszpasterstwie parafialnym.

 

Okres paschalny w parafii

Okres Wielkiego Postu stał się wyjątkowym przygotowaniem do centralnych uroczystości Triduum Paschalnego. Całość przygotowań i przebieg liturgii został udokumentowany dzięki wsparciu firmu KDFilm Krzysztofa Kosiarskiego w Torunia, za co mu serdecznie dziękujemy.

Archiwizujemy poniżej Liturgię Słowa z okresu Wielkikiego Postu i całego okresu Wielkanocnego.

Zmiany w duszpasterstwie po 25 marca

Epidemia koronawirusa wymusiła szereg zmian w pracy duszpasterskiej w najbliższym czasie.

Modlitwy do naszej Patronki św. Rozlii

W wielu miejscach w naszej Ojczyźnie rozsiane są kapliczki świadczące o cudownych interwncjach Opatrznści Bożej podczas epidemii. Jedną z nich jest kapliczka św. Rozalii w naszym przeczeńskim lasku. W kapliczce zbudowanej wokół pnia drzewa umieszczone są dwie figury: św. Rozalii i św. Rocha. Jedna z rodzin z Łubianki wybrała się na spacer, połączony z rozważaniem Drogi Krzyżowej, zakończony przy kapliczce św. Rozalii. To jedna z inicjatyw łącząca modlitwę z pogłębianiem więzi rodzinnych. Dziękuję za to świadectwo.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, fizyczną i duchową, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bez­piecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - Nasza Patronko - cieszysz się wie­czną radością w niebie. Amen.

20 marca - Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa była szukaniem rozeznania w dzisiejszej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

link do rozważań

15 marca - otwarcie kościoła dla modlitwy przez cały dzień

Od dziś nasza świątynia jest otwarta przez cały dzień od godz. 8 do godz 18.

Wejdź na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem !

Plany duszpasterskie na rok 2020

Epidemia koronawirusa postawiła duży znak zapytania wobec wielu inicjatyw, szczególnie tych związanych z wyjazdami. Plany ulegają ciągłym zmianom i doświadczenie pandemii uczy nas pokornego zawierzania wszystkiego Opatrzności Bożej.

6 - 8 marca - Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu

Nasze dziewczęta reprezentowały nasz klub sportowy na igrzyskach ogólnopolskich w Żyrardowie.

26 luty - 1 marca - Misje święte

Misje Święte poprowadził michalita ks. Antoni Obrzut. Szczególnym rysem była druga już w naszej parafii peregrynacja figury św. Michała Archanioła z góry Gargano we Włoszech, gdzie miały miejsce objawienia św. Michała Archanioła.

22 lutego - święto SL-SALOS Przeczno

Obchody ku czci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego - naszego Patrona - to nasze doroczne święto

17 luty - rozpoczynamy zajęcia na basenie

Zapraszamy wszystkie dzieci z parafii do korzystania z zajęć na basenie.

6 stycznia - Jasełka

Tradycyjne jasełka zaprezentował w tym roku nasza parafialna schola.

Informacje z ubiegłego roku

Rozliczenie PIT-u

Zachęcamy do odpisu 1% podatku na nasz klub sportowy SL-SALOS Przeczno. Mozna to zrobić za pomocą programu znajdującego soe pod poniższym linkiem, lub odręcznie podając numer KRS 0000262613. https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000262613/