Aktualności

Ciąg dalszy odmrażania duszpasterstwa

Przestały obowiązywać limity osób mogących uczestniczyć w kulcie religijnym w kościele lub na wolnym powietrzu. Jedynym warunkiem jest używanie maseczek (zasłaniających usta i nos) wewnątrz kościoła. Natomiast na zewnątrz (procesje, pogrzeby itp.) zachowanie dystansu 2-metrowego lub używanie maseczek. Z dniem 6 czerwca odwołana została również dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.

Transmisje z liturgii w okresie pandemii koronawirusa

Ze względu na ograniczoną ilość osób mogących uczestniczyć w Mszy św. (obecnie w praktyce około 50 osób w kościele i pozostałe osoby na zewnątrz kościoła) przewidujemy nadal transmisje z liturgii niedzielnej i świątecznej Mszy św. o godz. 10.30.

Można również TUTAJ przesłuchać archiwalne homilie wraz z całą Liturgią Słowa z okresu paschalnego.

Przygotowanie do bierzmowania

Zapraszam do czynnego włączenia się młodzieży przy wsparciu dostępu do internegu. Kolejna katecheza TUTAJ.

Procesja Bożego Ciała

W tym roku prcesja Bożego Ciała dotrze do wszystkich domów naszej parafii. Zapoznaj się z trasą i przebiegiem procesji.

Pogrzeb śp. Stanisławy Łubianka (+12.V.2020)

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę 16 maja o godz. 10.00 wspólną modlitwą różańcową w kostnicy. Msza św. zostanie odprawiona w kościele o godz. 11.00. Z uwagi na ograniczenia sanitarne i liczną rodzinę Zmarłej, w pogrzebie uczestniczyć może wyłącznie najbliższa rodzina. Pozostałych Parafian i przyjacół Zmarłej zapraszamy do łączności duchowej za pośrednictwem transmisji internetowej. Śp. Stnisława spocznie na wieczny odpoczynek przy swoim mężu śp. Wiesławie. Kolejne Mszae św. w intencji śp. Stanisławy zostaną odprawione w niedzielę 24 maja o godz. 12.00 oraz w czwartek 18 czerwca o godz. 18.00.

Odmrażanie duszpasterstwa

Przy łagodzeniu obostrzeń sanitarnych czas wracać do normalnego uczestnictwa w duszpasterstwie parafialnym.

 

Okres paschalny w parafii

Okres Wielkiego Postu stał się wyjątkowym przygotowaniem do centralnych uroczystości Triduum Paschalnego. Całość przygotowań i przebieg liturgii został udokumentowany dzięki wsparciu firmu KDFilm Krzysztofa Kosiarskiego w Torunia, za co mu serdecznie dziękujemy.

Archiwizujemy poniżej Liturgię Słowa z okresu Wielkikiego Postu i całego okresu Wielkanocnego.

Zmiany w duszpasterstwie po 25 marca

Epidemia koronawirusa wymusiła szereg zmian w pracy duszpasterskiej w najbliższym czasie.

Modlitwy do naszej Patronki św. Rozlii

W wielu miejscach w naszej Ojczyźnie rozsiane są kapliczki świadczące o cudownych interwncjach Opatrznści Bożej podczas epidemii. Jedną z nich jest kapliczka św. Rozalii w naszym przeczeńskim lasku. W kapliczce zbudowanej wokół pnia drzewa umieszczone są dwie figury: św. Rozalii i św. Rocha. Jedna z rodzin z Łubianki wybrała się na spacer, połączony z rozważaniem Drogi Krzyżowej, zakończony przy kapliczce św. Rozalii. To jedna z inicjatyw łącząca modlitwę z pogłębianiem więzi rodzinnych. Dziękuję za to świadectwo.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, fizyczną i duchową, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bez­piecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - Nasza Patronko - cieszysz się wie­czną radością w niebie. Amen.

20 marca - Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa była szukaniem rozeznania w dzisiejszej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

link do rozważań

15 marca - otwarcie kościoła dla modlitwy przez cały dzień

Od dziś nasza świątynia jest otwarta przez cały dzień od godz. 8 do godz 18.

Wejdź na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem !

Plany duszpasterskie na rok 2020

Epidemia koronawirusa postawiła duży znak zapytania wobec wielu inicjatyw, szczególnie tych związanych z wyjazdami. Plany ulegają ciągłym zmianom i doświadczenie pandemii uczy nas pokornego zawierzania wszystkiego Opatrzności Bożej.

6 - 8 marca - Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu

Nasze dziewczęta reprezentowały nasz klub sportowy na igrzyskach ogólnopolskich w Żyrardowie.

26 luty - 1 marca - Misje święte

Misje Święte poprowadził michalita ks. Antoni Obrzut. Szczególnym rysem była druga już w naszej parafii peregrynacja figury św. Michała Archanioła z góry Gargano we Włoszech, gdzie miały miejsce objawienia św. Michała Archanioła.

22 lutego - święto SL-SALOS Przeczno

Obchody ku czci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego - naszego Patrona - to nasze doroczne święto

6 stycznia - Jasełka

Tradycyjne jasełka zaprezentował w tym roku nasza parafialna schola.

Informacje z ubiegłego roku

Rozliczenie PIT-u

Zachęcamy do odpisu 1% podatku na nasz klub sportowy SL-SALOS Przeczno. Mozna to zrobić za pomocą programu znajdującego soe pod poniższym linkiem, lub odręcznie podając numer KRS 0000262613. https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000262613/