2013-05-12

Uczestnictwo w uroczystości I Komunii Świętej związane jest z możliwością uzyskania łask odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Konieczna jest decyzja zrobienia wszystkiego co w mojej mocy, aby zerwać z każdym grzechem i modlitwa w intencjach Ojca świętego.

* * *

W przyszłą niedzielę 19 maja zapraszam na koncert organowy na godz. 15. Na organach grać będzie Gedymin Grubba z Gdańska. Dodatkowym ubogaceniem koncertu będzie towarzyszący mu występ kwartetu smyczkowego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Gedymin Grubba wykonuje rocznie ok. 100 koncertów na całym świecie oraz prowadzi kursy mistrzowskie interpretacji muzyki organowej. Jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w katedrze w Pelplinie - jednej z największych obecnie imprez kulturalnych tego typu w Europie.

Koncert będzie więc okazja do obcowania z muzyką organową z okresu baroku na najwyższym poziomie. Na koncert przyjadą również goście z całej diecezji w ramach diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

* * *

W Białym Tygodniu po I Komunii Świętej zapraszam na nabożeństwo majowe codziennie od poniedziałku do piątku na godz. 18.00. W sobotę Msza św. o godz. 8.00. W sposób szczególny modlimy się w tym tygodniu przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego o nasze otwarcie się na Jego działanie w swoim życiu.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 16 solenizantów noszących imię: Maciej, Julia, Zofia, Jędrzej, Sławomir i Aleksandra. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

* * *

Intencje mszalne:

N   - 12.V - Wniebowstąpienie Pańskie

                       8.00 - +Władysław (13r) +Wacława Żeglarscy

                       Obraz M. Bożej Jasnogórskiej przejmują mieszkańcy ul. Kwiatowej

                     10.30 - I Komunia święta Piotrusia Zielińskiego

Pn   -  13.V - 18.00 - o zdrowie i błog. Boże dla całej rodziny

Wt  -  14.V - 18.00 - +Wacława +Józef +Franciszek Obermueller +Maria Barnat

Śr    - 15.V - 18.00 - +Józef Amtmański

Czw - 16.V - 18.00 - o błog. Boże dla Bożeny

Pt   -  17.V - 18.00 - int. dziękczynna za dar kapłaństwa

Sb  -  18.V -   8.00 -

N    - 19.V - Zesłanie Ducha Świętego

                      8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - +Henryk Śliwiński

                    Obraz M. Bożej Jasnogórskiej przejmują mieszkańcy Korei