2021-12-19

W ostatnim  tygodniu Adwentu zapraszam z lampionami na roraty codziennie na godz. 7 rano.

Spowiedzi św. w sąsiednich parafiach od godz. 9.00 lub 17.00 w poniedziałek w Biskupicach, we wtorek w Świerczynkach lub w środę po południu w Bierzgłowie i w Łubiance.

* * *

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam, aby wraz z rodzicami pozostali w kościele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30 na krótką katechezę.

* * *

W naszej polskiej tradycji dzień wigilii Bożego Narodzenia jest dniem postnym. Powstrzymajmy się również w tym dniu od spożywania napoi alkoholowych.

* * *

Z uwagi na ograniczenia sanitarne, jak i obawy przed zarażeniem koronawirusem, podczas tegorocznej wizyty kolędowej odwiedzę tylko te rodziny, które mnie wyraźnie zaproszą. Zaproszenie proszę kierować wypełniając załączony do naszej gazetki formularz lub za pośrednictwem SMS-a na numer 606-48-66-70 o treści: imię i nazwisko, ulica i numer domu. Porządek kolędy podany jest w świątecznym numerze naszego biuletynu parafialnego. Dla tych rodzin, które mnie zaproszą, kolęda będzie więc wyglądała tradycyjnie, jak przed laty.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 25 solenizantów noszące imię: Adam, Ewa i Szczepan. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

24 grudnia    św. Adam i Ewa, w liturgii czcimy w tym dniu świętych przodków Pana Jezusa

26 grudnia    św. Szczepan, diakon, pierwszy męczennik, +36

* * *

N  - 19.XI - IV Niedziela Adwentu

                      8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - +Irena +Władysław Finc +Genowefa Iglewska +Michał Dębiński (transmisja on-line)

Pn - 20.XII -  7.00 -

Wt - 21.XII -  7.00 - o łaskę wiary dla Andrzeja

Śr - 22.XII -   7.00 -

Cz -23.XII -   7.00 - o łaskę wiary dla Andrzeja

                   od 8.00 - odwiedziny chorych

Pt - 24.XII -   7.00 - o łaskę wiary dla Andrzeja

Sb - 25.XII - Boże Narodzenie

                   24.00 - w intencji wszystkich Parafian

                     8.00 - +Regina +Henryk Gendek +Jarosław Kalinowski

                   10.30 - +Alojzy +z rodzin Lewandowskich i Barnat (transmisja on-line)

N - 26.XII -  Niedziela Świętej Rodziny – odnowienie ślubów małżeńskich

                    8.00 - 40-lecie ślubu Danuty i Marcina Stankiewiczów

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….