2021-08-01

Od 2007 roku podczas naszych uroczystości odpustowym swoją wiarą dzielą się misjonarze. W tym roku zaprosiłem s. Teresę ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, która pracuje na Syberii w Rosji i przed trzema dniami przyjechała na swój urlop w strony rodzinne. Siostry Miłosierdzia swój dom prowincjalny maja w pobliskim Chełmnie. Obecnie z terenu naszej diecezji pracują w terenach misyjnych 3 siostry miłosierdzia: s. Grażyna Orankiewicz na Ukrainie oraz siostry Krystyna Chrostowka i Małgorzata Rekowska w Kazachstanie. Naszą dzisiejszą kolektę w całości przekażemy na wsparcie misji prowadzonych przez siostry miłosierdzia. Serdecznie Bóg zapłać za złożone ofiary.

* * *

Dziękuję dziekanowi dekanatu bierzgłowskiego ks. Rajmundowi Ponczkowi za przewodniczenie liturgii, ks. Tomaszowi Filipiakowi oraz ks. Romanowi Bartoszewskiemu za posługę w konfesjonale wczoraj i dzisiaj. Dziękuję kapłanom z naszego dekanat za tworzenie braterskiej wspólnoty w posłudze duszpasterskiej.

Za przygotowanie kościoła na uroczystości odpustowe dziękuję rodzinom Tomasza Nowakowskiego, Piotra Dębka, Romana Dębka i Ireny Łukasiak. Dziękuję członkom bractwa Przemienienia Pańskiego oraz całej służbie liturgicznej za posługę podczas dzisiejszych uroczystości..

* * *

Dziś o godz. 16.00 wyjeżdżam z  dziećmi na tygodniowy obóz sportowy do Ostrzyc na Kaszubach. W pilnych sprawach duszpasterskich proszę się zgłaszać do ks. dziekana Rajmunda Ponczka.

* * *

We wtorek około godz. 9.00 będziemy gościć około 150 pielgrzymów z Kaszub podążających na Jasną Górę. Z góry dziękuję za przygotowanie dla pielgrzymów śniadania.

* * *

Zapowiedzi przedślubne drugie:

Arkadiusz Wikariak z Łubianki i Marika Kuźba z Wymysłowa.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 4 solenizantów noszących imiona: Lidia, Klaudia i Dominik. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

3 sierpnia      św. Lidia, uczennica św. Pawła, +I wiek

7 sierpnia      św. Klaudia Rzymska, + I w.

8 sierpnia      św. Dominik, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, +1221

* * *

N    - 1.VIII - odpust bracki Przemienienia Pańskiego

                       8.00 - +Marek (8r) +z rodzin Smyk i Zasackich

                     od 9.00 do 12.00 - adoracja Najśw. Sakramentu

                     12.00 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

N  - 8.VIII -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - +Henryk Beczek

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….