2024-02-25

Otrzymaliśmy kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Przypominam rodzicom o ich odpowiedzialności za naukę czytania dobrej lektury przez ich dzieci. W dobie epidemii internetowej, która się rozszalała na świecie, jest to bardzo trudne, ale i bardzo ważne zadanie rodziców.

* * *

Miniony piątek 23 lutego, w którym liturgia wspomina bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, był dla księdza Proboszcza wyjątkowym dniem. Przyjął wówczas ostatnią tzw. „chemię”. Oznacza to zakończenie podstawowego procesu leczenia nowotworu. Za dwa tygodnie czeka go kontrola szpiku, czy nie ma już w nim komórek nowotworowych i rozpoczęcie etapu profilaktyki, aby ów „uśpiony gość” jak najpóźniej obudził się powtórnie, co przeważnie następuje po kilku czy kilkunastu latach. Natomiast w najbliższy wtorek rozpoczyna ks. Proboszcz półroczny cykl przyjęcia kilkunastu szczepionek, aby na nowo nabrać odporności na wiele chorób. W maju powinna nastąpić decyzja lekarzy o terminie powrotu do normalnej pracy duszpasterskiej. Ks. Proboszcz dziękuje więc szczególnie wstawiennictwu bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłanom i parafianom, którzy umożliwiają normalne funkcjonowanie Parafii, dziękuje wszystkim, którzy otaczają go swoją życzliwością, wszechstronną pomocą i modlitwą.

* * *

W sobotę 24 lutego odbył się kolejny puchar piłkarski z udziałem drużyn z Bydgoszczy, Torunia, Przeczna i Połczyna Zdroju. Gratulujemy najpierw organizacji tego piłkarskiego święta dla naszych dzieci. Dziękuję Małgorzacie Poszytek, Joannie i Tomaszowi Gałkom oraz Markowi Bobkowi za organizację turnieju. Nasi starsi chłopcy zajęli 1 miejsce. Natomiast najmłodsi w swoim pierwszym turnieju zajęli 4 miejsce i życzymy im „wspinaczki sportowej” w kolejnych zawodach.

* * *

Bóg zapłać za wasze dzisiejsze ofiary na wsparcie misji w najbardziej ubogich miejscach, gdzie często dopiero rozpoczynają pracę katoliccy misjonarze. W tym przypadku o wyborze tego miejsca decyduje rzymska kongregacja troszcząca się o wszystkich misjonarzy na całym świecie. Podobnie jak w przypadku naszej modlitwy wiemy, że zawsze zostanie wysłuchana, lecz często tajemnicą jest miejsce jej wysłuchania przez Boga.

* * *

Intencje mszalne:

N  - 25.II -   8.00 - +Helena +Edmund +Jan +Roman +Stanisław +Piotr Rutkowscy

                     10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

                                  chrzest Adrianny Ady Bojanowskiej

Pn - 26.II - 18.00 - +Janina Obermueller (3r)

Pt -   1.III - od 8.00 odwiedziny chorych

                   18.00 - spowiedź św.

             ok. 18.15  Msza św. - +Kazimiera +Kazimierz Jelińscy

N   - 3.III - III Niedziela Wielkiego Postu

                     8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   od 9.00 do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                  10.30 - +Jan +Weronika +Waldemar Kardas +Ludwik +Rozalia Kalemba (transmisja on-line)