2022 - Johannes Skudlik

Johannes Skudlik urodził się w Monachium i wychował w Barcelonie. Uczęszczał na Uniwersytet Muzyczny w Monachium oraz dyrygował w prywatnych sesjach u Eugena Jochuma i Claudio Abbado.

Jako organista Johannes Skudlik występował w Filharmoniach w Monachium, Berlinie, Kolonii, Essen, Gdańsku, Hongkongu, Sankt Petersburgu, Tokio, na Uniwersytecie Harvarda, w Konzerthaus Dortmund i Tonhalle Zürich. Ponadto grał recitale organowe w katedrach w Monachium, w Kolonii, w londyńskiej katedrze Westminster, w Paryżu w Notre-Dame i w Nowym Jorku u św. Bartłomieja.

Jako dyrygent i solista współpracuje z Monachijską Orkiestrą Symfoniczną i Münchner Rundfunk Orchester, Orchestra Symphony Prague, I Virtuosi Italiani, Ural Symphony Orchestra oraz Münchener Bach-Chor. Jako kameralista regularnie pojawia się na scenie z członkami Filharmonii Berlińskiej.

Najważniejszym wydarzeniem sezonu 2017/2018 było wykonanie La Révolte des Orgues Jeana Guillou na 9 organów i perkusję w Elbphiharmonie Hamburg, którą dyrygował Johannes Skudlik.

Dostępnych jest ponad 30 nagrań muzyki klawesynowej, organowej lub kameralnej. W 1989 roku z członkami Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks nagrano Requiem Verdiego i Eliasz Mendelssohna. Johannes Skudlik jest założycielem i dyrektorem artystycznym Euro-Via Festival (prezentującego koncerty na starożytnych rzymskich szlakach w całej Europie) oraz Landsberger Konzerte i Bayerische Orgelsommer.

Jeden z jego koncertów z katedry w Oliwie można przesłuchać TUTAJ

PROGRAM KONCERTU W PRZECZNIE

26 czerwca godz. 16.00

Samuel Scheidt (1587-1654)

Variationen über eine Gagliarda von John Dowland

Jan Pieteszoon Sweelinck (1562-1621)

Mein junges Leben hat ein End

Johann Sebastian Bach (1685-1750)

Französische Suite G-dur BWV 816

Allemande

Courante

Sarabande

Gavotte

Bourrée

Loure

Gigue

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)

Andante F-dur KV 661

Johann Sebastian Bach (1685-1750)

Italienisches Konzert BWV 971

Allegro

Andante

Presto