2016-04-10

W czwartek 7 kwietnia odbyło się zabranie założycielskie Stowarzyszenie Przemienienia Pańskiego w Wymysłowie. Dokonano wyboru członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej, którzy jednocześnie tworzą komitet założycielski. Teraz rozpoczął się proces zatwierdzenia Statutu: najpierw przez ks. Biskupa Ordynariusza, a następnie przez Starostwo Powiatowe oraz zarejestrowanie w Krajowym Rejestrze Sądowym Toruniu.

* * *

W najbliższy czwartek 14 kwietnia rozpoczną się na Ostrowie Lednickim obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. W tym dniu w naszej parafii zapraszam na Mszę św. jubileuszową na godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się Zebranie Walne Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej w Przecznie. Na zebranie zapraszamy dodatkowo osoby pragnące włączyć się w organizację Parafialnego Dnia Dziecka, aby omówić już szczegółowy podział zadań.

* * *

W sobotę 16 kwietnia w naszym kościele odbędą się wojewódzkie obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. Przyjmą one formę sesji naukowej na temat Wystroju i wyposażenia naszej zabytkowej świątyni. Serdecznie zapraszam do udziału nie tylko członków Rady Parafialnej, jak to miało miejsce na poprzedniej sesji naukowej we wrześniu 2014 r., ale wszystkich parafian, którzy są zainteresowani historią naszej świątyni oraz pracami konserwatorskimi, które się w niej dokonują od 19 lat. Sesja odbędzie się w kościele, więc miejsca powinno starczyć dla wszystkich chętnych. Z doświadczeń poprzedniej sesji jestem przekonany, że forma wykładów będzie zrozumiała nie tylko dla specjalistów, ale i dla przeciętnego słuchacza.

* * *

W piątek odbędzie się kolejne dekanalne przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży o godz. 17.00 w kościele w Bierzgłowie.

* * *

Katecheza przed I Komunią św. odbędzie się w piątek o godz. 17.00.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 7 solenizantów noszących imiona: Przemysław, Cezary, Justyna i Bernadeta. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych i opieki waszych patronów.

* * *

N    - 10.IV - III Niedziela Wielkanocna

                    8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                  10.30 - +Zbigniew Napieralski

Pn  -  11.IV - 18.00 - +Helena +Wacław +Janusz Sobiech

Wt   - 12.IV -   8.00 - +Józef +Wanda Korzeneccy +Stefan Okseniuk

Śr    - 13.IV - 18.00 - +Leon +Jadwiga +Mariusz Surowiec

Czw- 14.IV - św. Justyn, filozof, męczennik, +165; bł. Cezary de Bus, zakonnik, +1607

                  18.00 - Dziękczynienie za 1050-lecie chrztu Polski

Pt    - 15.IV - 18.00 - +Czesława +Mateusz +Lucjan Żelazko

Sb   - 16.IV -  św. Bernadetta Soubirous, dziewica, +1879

                          8.00 - +Jan Strzyżewski (20r)

N    - 17.IV - IV Niedziela Wielkanocna

                   8.00 - +z rodzin Cmiel, Łubianka i Michalak

                 10.30 - w intencji wszystkich Parafian

                                 chrzest Igora Bobek