2021-07-18

Bóg zapłać za troskę o parafią podczas mojej nieobecności, gdy prowadziłem rekolekcje dla rodzin w Zamku Bierzgłowskim. W 15-dniowej oazie rodzin uczestniczyły rodziny z dziećmi z całej Polski i Irlandii. W ramach rekolekcji m.in. pielgrzymowaliśmy do kościołów w Gnieźnie, Strzelnie, Inowrocławiu, Kruszwicy, Chełmnie, Rywałdzie, Chełmży, Górsku, Bierzgłowie oraz do najważniejszych świątyń w Toruniu.

* * *

Uroczystości odpustu parafialnego ku czci Przemienienia Pańskiego odbędą się za dwa tygodnie w niedzielę 1 sierpnia o godz. 8.00 i 12.00.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 25 solenizantów noszących imiona: Czesława, Maria, Magdalena, Kinga, Krystyna, Jakub i Krzysztof. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

20 lipca         bł. Czesław, zakonnik, +1242

22 lipca         św. Maria Magdalena, +I wiek

24 lipca         św. Kinga, księżna i zakonnica, +1292, św. Krystyna z Tyru, męczennica, +III wieku

25 lipca         św. Jakub, apostoł, św. Krzysztof, męczennik, ok. +250

* * *

N  - 18.VII -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                      10.30 - +Józef +Władysława Amtmańscy (transmisja on-line)

Pn - 19.VII -   8.00

Śr  - 20.VII -  8.00 -

Cz - 22.VII - 18.00 - +Gabriela +Mieczysław Zakrzewscy

Pt  - 23.VII -  8.00 -

Sb - 24.VII -  8.00 - +Tomasz +Maciej +Maria +Wacław

N  - 25.VII - Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

                       8.00 - +Bożena +Walenty +Helena Kowalscy

                     10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

                      60-lecie ślubu Gabrieli i Witolda Przybyszewskich oraz 95 urodziny Witolda

                     12.00 - odpust św. Marii Magdaleny w Biskupicach

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….