11 czerwca - procesja Bożego Ciała

Tegoroczna procesja Bożego Ciała z powodu ograniczeń sanitarnych miała wyjątkowy charakter. Kapłan z Najświętszym Sakramentem przejechał wszystkimi ulicami naszej parafii. Poprzedzał go wóż strażacki oraz samochód z kantorami śpiewającymi pieśni Eucharystyczne. Z tyłu jechał wóz z kamerzystą, aby zapewnić transmisję internetową on-line. Błogosławieństwo Eucharystyczny każda rodzina przyjęła przed swoim domem.

Procesja rozpoczęła się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30 i wyruszyła w kierunku przeczeńskiego lasku, następnie ulicą Unisławską do Dębin, po czym objechała Wymysłowo i zakończyła trasę w centrum Przeczna. Śledząc przebieg procesji przez łącza internetowe można było w odpowiednim czasie wyjść przed swój dom. Kolejne ołtarze powstały przy krzyżu na Korei, przy kaplicze w Dębinach, przy dwóch krzyżach w Wymysłowie oraz przy kapliczce w Przecznie. Szczegółowa trasa jest zamieszczona na mapie, gdzie podano również orientacyjny czas przyjazdu procesji.

Bóg zapłać za przygotowanie duchowe poprzez spowiedź i Komunię św. oraz zewnętrznie poprzez dekrację naszych domów i ulic.

Przebieg całej uroczystości z procesją mozna obejżeć TUTAJ