2023-04-16

Minęły już 2 miesiące leczenia choroby nowotworowej u ks. Proboszcza. W międzyczasie, aby było możliwe dalsze leczenie samego szpiczaka plazmocytowego trzeba było usunąć chore migdałki. Operacja mała miejsce w Wielki Czwartek. Opatrznościowo ks. Proboszcz mógł jeszcze tego samego dnia wieczorem w kaplicy szpitalnej celebrować Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w otoczeniu 2 osób z najbliższej rodziny. Obecnie można zamawiać intencje mszalne, które ks. Proboszcz odprawi na plebani. W praktyce ze względów sanitarnych we Mszy św. na plebanii bierze udział przeważnie tylko jedna osoba. Intencje mszalne można zamawiać przez telefon lub za pośrednictwem zakrystianki pani Elżbiety Becker.

* * *

W poniedziałek odbędzie się po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie biblijne dla kobiet w ramach cyklu „fitnes duchowy”.

* * *

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam od przyszłej niedzieli na katechezy bezpośrednio po sumie o godz. 11.30. Przez kilka niedziel obejrzymy najwartościowsze filmy o młodych katolikach, którzy w trudnych sytuacjach zawierzyli Bogu i są dziś patronami dla wielu młodych na całym świecie. Natomiast od połowy maja katechezy poprowadzi ks. Adam Lis.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 8 solenizantów noszących imiona: Agnieszka, Czesława, Konrad i Wojciech. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

20 kwietnia   św. Agnieszka z Montepulciano, zakonnica, +1317

21 kwietnia   św. Konrad z Parzham, zakonnik, +1894

23 kwietnia   św. Wojciech, biskup, męczennik, główny patron Polski

W kalendarzu słowiańskim 20 kwietnia wspominamy Czesława

* * *

Intencje mszalne:

N  - 16.IV - Niedziela Miłosierdzia Bożego

                     8.00 - +Waleria +Franciszek +Jakub Jankowscy +Marta Rutkowska

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

Pn - 17.IV - 18.00 - +Stefania Liwak

Śr  - 19.IV - 18.00 - +Marian Gałka

N  - 23.V - III Niedziela Wielkanocna

                     8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +Dariusz Maciejewski (40r) (transmisja on-line)