XXIV OIMS Łódź 16-18 września

W dniach od 16 do 18 września uczestniczyliśmy w XXIV Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Łodzi ,w której udział brało  1200 zawodników z całej Polski. Była to już druga tak duża nasza impreza w której uczestniczyliśmy. W zeszłym roku w Świętochłowicach (Gliwicach) zajęliśmy 2 miejsce , więc apetyty na medal były spore.

Jak się okazało na miejscu trafiliśmy do „grupy śmierci” gdzie za przeciwników mieliśmy SALOS Szczecin i SALOS Dąbrowa Górnicza. Niestety po zaciętych meczach przegraliśmy dwa razy po 0:4. Po meczach grupowych pozostało nam walczyć o piąte miejsce z drużyną SALOS Połczyn Zdrój, co patrząc na aspiracje zawodników było porażką. Mecz wygraliśmy bardzo pewnie 7:0, a bramki dla nas strzelali: Karol Gładyszewski 2, Hubert Sala 1, Dominik Sala 2, Piotr Gałka 2.

Co wyróżniało nas spośród innych drużyn, to chyba jako jedyni  przed każdym meczem odmawialiśmy modlitwę „ Ojcze nasz…”.

Jak się później okazało na ceremonii zakończenia Igrzysk podczas rozdania nagród niespodziewanie największy puchar na sali - FAIR PLAY - ufundowany przez prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego przypadł dla naszej drużyny. W całej drużynie wraz z osobami dorosłymi widać było wzruszenie i zaskoczenie z tak wielkiego wyróżnienia. Zgodnie uznaliśmy, że puchar FAIR PLAY jest chyba cenniejszym trofeum niż zdobycie I miejsca w rozgrywkach na takiej imprezie.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Kacper Bytyń, Kamil Czyż, Piotr Gałka, Karol Gładyszewski, Konrad Kurzeja, Marcin Kuźba, Łukasz Lasek, Szymon Orczykowski, Hubert Sala, Dominik Sala oraz Adrian Szydłowski, a opiekę nad zawodnikami sprawowali: Magdalena Orczykowska, Joanna Gałka, Wojciech Ziółkowski i Tomasz Gałka.

Wszystkim zawodnikom i opiekunom należą się ogromne podziękowania.

Klasyfikacja końcowa rocznika 2003.

I - SALOS Róża Kutno Woźniaków

II - SALOS Dąbrowa Górnicza

III - SALOS Szczecin

IV - SALOS EŁK

V - SALOS Przeczno

VI - SALOS Połczyn Zdrój

                                                                                                                                                          Tomasz Gałka