2023-08-27

Dnia 22 sierpnia zmarł w 87 roku życia i 62 roku kapłaństwa śp. ks. Bogdan Kibitz. Był proboszczem w Przecznie od 1.I.1984 r. do 9.XI.1990 r. Pogrzeb jego odbył się w sobotę 26 sierpnia w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi. Zmarły został pochowany na tamtejszym cmentarzu parafialnym. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. W naszej parafii Mszę św. w jego intencji odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 8.00.

* * *

Dożynki parafialne rozpoczną się w sobotę 2 września Mszą św. o godz. 14.00. Bezpośtrenio po Mszy św.. zostanie poświęcony nowy parking.

* * *

Tradycyjna procesja do kapliczki św. Rozalii odbędzie się w przyszłą niedzielę 3 września po dodatkowej Mszy św. o godz. 12.00. W tym roku obchody ku czci św. Rozalii połączone będą z inauguracją roku w Stowarzyszeniach Lokalnych Salezjańskiej Organizacji Sportowej w Toruniu i Przecznie. Zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy św. i procesji wszystkie dzieci z naszej parafii. Przy kapliczce nastąpi, jak co roku, poświęcenie nowych pomocy do nauki w szkole.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 1 solenizantkę noszącą imię Patrycja. Solenizantce życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swojej patronki, którą wspominamy w liturgii 28 sierpnia: św. Patrycja z Neapolu, dziewica, +665

* * *

Ks. Proboszcz wyjeżdża dziś do kliniki w Gdańsku na pobranie komórek macierzystych, które mają produkować szpik. Kolejnym, kluczowym etapem kuracji będzie autoprzeszczep szpiku.

* * *

Intencje mszalne:

N   - 27.VIII -  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                        10.30 - +Henryk Beczek +Jadwiga +Marian Brauza (transmisja on-line)

Pn  - 28.VIII - 18.00 - o błog. Boże w 80 urodziny Genowefy Śliwińskiej

Pt    -   1.IX -  od godz. 8.00 - odwiedziny chorych

                       od godz. 18.00 - spowiedź św. i Komunia św.

Sb  -   2.IX  -  14.00 - Dożynki parafialne

 -    3.IX  -   8.00 - +ks. Bogdan Kibitz

                         10.30 - w intencji wszystkich Parafian

                         12.00 - w intencji dzieci (transmisja on-line)

                                   - procesja do kapliczki św. Rozalii