2023-09-03

Tradycyjna procesja do kapliczki św. Rozalii odbędzie się w dzisiejszą niedzielę 3 września po dodatkowej Mszy św. o godz. 12.00. W sposób szczególny św. Rozalia patronuje wszystkim dzieciom rozpoczynającym nowy rok szkolny, naszej scholi parafialnej oraz dzieciom uprawiającym sport w Salezjańskiej Organizacji Sportowej zarówno w Przecznie, jak i w Toruniu. Na zakończenie procesji przy kapliczce nastąpi poświęcenie nowych pomocy do nauki w szkole. Pomodlimy się również za naszych jubilatów, którzy w tym dniu obchodzą rocznice ślubu. Jednocześnie szczególnie dziękuję tym parafianom, którzy przez cały rok dbają o porządek wokół kapliczki w przeczeńskim lasku.

* * *

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy przygotowanie dzieci do I Komunii św. W poniedziałek 4 września po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam samych rodziców, aby omówić sposób przygotowania dzieci do I Komunii św. w bieżącym roku.

* * *

Ks. Proboszcz w miniony poniedziałek przeszedł w Klinice Uniwersyteckiej Gdańsku „zbiórkę” komórek macierzystych i w ciągu najbliższych tygodni spodziewany jest wyjazd na cały miesiąc do Kliniki w Gdańsku na autoprzeszczep szpiku. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 5 solenizantów noszących imiona: Rozalia, Beata, Marek, Regina i Łukasz. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

4 września    św. Rozalia, dziewica, pustelnica, +XII w.

6 września    św. Beata z Sens, męczennica, +III w.

7 września    św. Regina, męczennica, +III w., św. Marek, męczennik

* * *

Intencje mszalne:

N -  3.IX  -   8.00 - +ks. Bogdan Kibitz

                     10.30 - w intencji wszystkich Parafian

                     12.00 - w intencji dzieci (transmisja on-line)

Pn -   4.IX - 18.00 - w int. dzieci I-Komunijnych

Wt -  5.IX -   8.00 - +Józef +Paulina +Anna Sobańscy

Cz -  7.IX -   8.00 - + Józefa +Helena +Stefan +Stanisław Zielińscy

Pt  -  8.IX - 16.00 - ślub Roberta Grabowskiego i Sandry Poszytek

                                chrzest Barbary Grabowskiej

N - 10.IX - 8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +Gabriela +Mieczysław Zakrzewscy (transmisja on-line)

                   12.00 - odpust Podwyższenia Krzyża Świętego w Siemoniu